تزریق بوتاکس در شهرکرد که به بهترین شکل ممکن توسط دکتر اکرم فریدنی ، بهترین جراح زیبایی صورت در شهرکرد ، انجام می شود ، به عنوان یک روش سریع و مؤثر برای برطرف کردن چین و چروک های ظاهری پوست صورت شناخته می شود. این پروسه ، کم تهاجم و ایمن می باشد. می توان تزریق کردن بوتاکس را یکی از راه های جوانسازی پوست دانست و امروزه بسیاری از افراد برای جوان تر به نظر رسیدن چهره خود ، برای انجام آن اقدام می کنند. در صورتی که این پروسه توسط پزشک متخصص زیبایی انجام شود ، نه تنها احتمال بروز اثرات جانبی آن به حداقل می رسد ، بلکه نتایج بسیار رضایت بخشی نیز در پی خواهد داشت. بوتاکس با ضعیف کردن عضلات ، پدیدار شدن چروک های پوست را کاهش می دهد.

 

تزریق بوتاکس - دکتر فریدنی

 

اقدامات لازم قبل از تزریق بوتاکس

برای جلوگیری از تورم و کبودی بعد از بوتاکس لازم است ، یک هفته قبل از انجام بوتاکس از مصرف نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات خودداری ننمایید. در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون نظیر آسپرین یا ویتامین E لازم است یه هفته قبل از انجام این پروسه ، میزان دوز مصرفی را کاهش دهید؛ زیرا ممکن است در صورت مصرف این داروها در هنگام تزریق یا بعد از آن دچار خون ریزی شوید. در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید و یا به بیماری خاصی مبتلا هستید ، لازم است به بهترین پزشک تزریق بوتاکس در شهرکرد دکتر فریدنی اطلاع دهید. اگر باردار هستید لازم است تزریق خود را تا بعد از زایمان به تعویق بیندازید. زیرا تزریق در مادران شیرده و باردار توصیه نمی شود. لازم است انتظارات خود را برای تزریق بوتاکس با بهترین دکتر زیبایی شهرکرد ، در میان بگذارید. از انجام بوتاکس در آرایشگاه ها و سایر کلینیک های نا معتبر جدا پرهیز نمایید.

نحوه عملکرد بوتاکس

بوتاکس به طور موقت سیگنال های رشته های عصبی را مسدود کرده و مانع انقباض عضلات صورت می شود. این عمل ظاهر چین و چروک های اطراف چشم ، پیشانی ، میان دو ابرو و اطراف دهان را بهبود می بخشد. همچنین تزریق بوتاکس شکل گیری چروک های جدید را به تعویق می اندازد. این پروسه زیبایی فرایندی کم تهاجم است. در طول تزریق برش و جراحتی ایجاد نمی شود و به بیهوشی عمومی نیازی ندارد. در صورت نیاز ، پزشک برای کاهش درد در محل تزریق ، از پماد بی حسی یا کمپرس یخ استفاده می کند.

محل تزریق حتماً باید تمیز باشد. در روز تزریق هیچگونه مواد آرایشی و بهداشتی بر روی پوست استفاده نکنید. پس از مشخص شدن محل تزریق ، متخصص زیبایی با استفاده از یک سوزن ظریف ، حدود 3 تا 5 واحد بوتاکس به محل مورد نظر تزریق می کند. این پروسه بسیار کوتاه مدت بوده و حداکثر 10 دقیقه زمان می برد. توصیه می شود حداقل یک هفته پیش از تزریق بوتاکس در شهرکرد ، سیگار کشیدن و مصرف نوشیدنی های الکلی را متوقف کنید. برای جلوگیری از بروز کبودی ، حدود 2 هفته قبل از تزریق ، از مصرف آسپیرین و داروهای ضد التهاب خودداری کنید.

اثرات جانبی این پروسه جوانسازی چیست؟

اثرات جانبی ناشی از تزریق بوتاکس در شهرکرد، موقتی است و پس از چند روز برطرف می شود. این اثرات عبارتند از :

 • تورم یا افتادگی در ناحیه پلک ، سردرد ، درد گردن ، دوبینی ، خشکی چشم و بروز حساسیت.
 • برای بهبود اثرات ، در صورت تجویز پزشک خوب و با تجربه دکتر اکرم فریدنی در شهرکرد ، می توانید دارو مصرف کنید.

مراقبت های لازم پس از بوتاکس

ریکاوری پس از تزریق بوتاکس در شهرکرد به مدت 1 الی 2 هفته زمان نیاز دارد. در این مدت توصیه می شود موارد زیر را رعایت کنید :

 1. ترجیحاً به مدت 24 ساعت از مواد آرایشی استفاده نکنید.
 2. به مدت 24 ساعت پس از تزریق ، از مصرف الکل اجتناب کنید.
 3. نتایج قابل توجه در عرض 1 الی 2 رور پس از تزریق نمایان خواهند شد.
 4. از مالش و ماساژ دادن ناحیه تزریق و فشار وارد کردن به آن نواحی خودداری کنید. این عمل سبب پراکنده شدن بوتاکس در دیگر قسمت های بدن شده و بر نتیجه مورد انتظار اثر منفی می گذارد.
 5. درصورت تزریق کردن بوتاکس میان دو ابرو ، به مدت 3 الی 4 ساعت از دراز کشیدن و خم شدن امتناع کنید. در غیر این صورت ممکن است بوتاکس به زیر کاسه چشم سرازیر شود و باعث افتادگی پلک شود.

 بوتاکس چه مدت ماندگاری دارد ؟

اثر حاصل از بوتاکس حدود 3 الی 12 ماه ماندگاری دارد. زمانی که عضلات مجدداً فعال شوند ، خطوط ریز و چروک های صورت پدیدار خواهند شد. در این صورت می توانید دوباره برای تزریق بوتاکس در شهرکرد اقدام کنید. ظاهر چروک های پدید آمده ، در مقایسه با ظاهر اولیه آنان ، شدت کمتری دارد.

آیا آقایان می توانند از این پروسه زیبایی و درمانی بهرمند شوند؟

بله ، فارغ از جنسیت تمامی بانوان و آقایان با توجه به تشخیص پزشک خوب و ماهر دکتر فریدنی در شهرکرد و رد یک شرایط مناسب ، می توانند از پروسه تزریق بوتاکس در شهرکرد بهرمند شوند. همچنین به علت وجود چین و چروک های بسیار زیاد در پیشانی در میان ابرو های آقایان بکارگیری از بوتاکس یک انتخاب مناسب برای آن ها جهت درمان این اختلالات خواهد بود.

بوتاکس در کدام نواحی صورت تزریق می شود؟

خط اخم: با گذشت زمان فاکتور هایی همچون افزایش سن ، اسیب دیدگی پوست  و کاهش تولید کلاژن ، اخم کردن به صورت مرتب سبب بروز خطوط عمیق میان ابرو ها می شود. با بکارگیری از پروسه زیبایی و جوانسازی تزریق بوتاکس می توان هر نوع خط موجود در میان ابرو ها را از بین برد.

گردن: با کاهش تولید کلاژن پوست ، چین و چروک ها نمایان شده و پیری پوست به وجود می آید ، در این مواقع با استفاده از تکنیک تزریق بوتاکس در شهرکرد می توان علاوه بر رفع چین و چروک های مود بر روی گردن ، سبب تحریک کلاژن سازی شد.

خط لبخند: شاید توجه کرده باشید که به هنگام لبخند زدن  یا صحبت کردن خطوطی در اطراف لب های شما ایجاد می شود ، با استفاده از پروسه بوتاکس می توان تمامی خطوط ریز و درشت اطراف لب ها را از بین برد.

پیشانی: قرار گرفتن در مدت زمانی طولانی در معرض نور خورشید و مصرف دائم دخانیات از جمله مواردی بوده که در چروک شدن پیشانی تاثیر می گذارد. با توجه به محل مورد نظر رفع این خطوط امری زمان بر و سخت خواهد بود اما با تزریق بوتاکس در شهرکرد می توان در چندین جلسه این خطوط را بهبود بخشید.

چشم ها: در مواقع خندیدن به چشم های خود نگاه کنید ، خطوط ریز و درشتی را مشاهده خواهید کرد. در ابتدا بهتر است بدانید که عوامل متعددی در بروز خطوط و چین و چروک نقش دارند ، اما بوتاکس می تواند هر گونه خطوط دور چشم که به هر دلیلی به وجود آمده است را از بین ببرد.

چه زمانی نمی توان بوتاکس انجام داد ؟

گاهی اوقات ، به دلیل وجود یک سری شرایط خاص ، فرد نمی تواند تزریق بوتاکس در شهرکرد انجام دهد ؛

 1. اگر فرد به عفونتی پوستی دچار باشد.
 2. اگر فرد باردار یا در دوران شیردهی باشد.
 3. اگر فرد به بیماری عصبی-عضلانی مانند میاستنی گراویس که نوعی ضعف وخیم عضلانی است مبتلا باشد.

 

تزریق بوتاکس - دکتر فریدنی

 

در چه سنی بهتر است بوتاکس تزریق شود؟

شما می توانید به محض رسیدن به 18 سالگی ، در صورت لزوم برای انجام بوتاکس اقدام کنید. البته سن مناسب در هر فرد ممکن است با دیگری متفاوت باشد. در صورت بروز نشانه های افزایش سن ، بهتر است در همان مراحل ابتدایی برای برطرف سازی آن ها اقدام کنید. تزریق بوتاکس در شهرکرد حتما باید در مطب و زیر نظر بهترین جراح صورت در شهر کرد ، انجام شود. زیرا بوتاکس در اصل از سم «بوتولینوم» ( Botulinum toxin ) تشکیل شده است و برای فرایند زیبایی در زیر پوست تزریق می شود. در صورت ورود این ماده به جریان خون ، ممکن است سبب بروز مشکلات جدی تری شود. بنابراین از انجام بوتاکس در مکان هایی مانند سالن های زیبایی جداً خودداری کنید.

آیا ماساژ محل تزریق شده تاثیری در روند بهبودی دارد؟

خیر ، ماساژ و لمس ناحیه تزریق شده دو روز بعد از انجام پروسه تزریق بوتاکس در شهرکرد ممنوع بوده  زیرا سبب حرکت و تغییر حالت بوتاکس در زیر پوست می شود.

آیا تزریق بیش از حد بوتاکس تاثیری در ماندگاری آن دارد؟

با توجه به نظر پزشک خوب در شهر دکتر اکرم فریدنی تعداد جلسات لازم بوتاکس برای زیبا جو تزریق خواهد شد و بیش از حد توصیه شده قابل استفاده نمی باشد. بنابراین مراجعه به موقع و انجام مرتب ان در زمان های مشخص شده ، تاثیر بسیار موثری در میزان ماندگاری و تاثیرگذاری بالای این پروسه جوانسازی خواهد داشت.

نحوه شست و شوی صورت بعد از تزریق

بعد از تزریق بوتاکس در شهرکرد ، افراد می توانند با گذشت 7 الی 8 ساعت و رعایت موارد مراقبتی ، صورت خود را بشویند. در واقع به کارگیری آب بسیار داغ  برای شست و شو ممنوع بوده زیرا می تواند ساختار بوتاکس را از بین ببرد ، پس باید از آب متعادل و ولرم استفاده شود تا هیچ گونه عارضه ای رخ ندهد.

نکته: در صورت استفاده از شوینده ها برای شست و شو ، از نوع ملایم و مناسب بعد از تزریق بوتاکس  استفاده کنید و از وارد کردن هرگونه فشار به محل تزریق شده خودداری کنید.

کاربرد های بوتاکس

عموما همه ما تزریق بوتاکس در شهرکرد را برای جوان سازی و از بین بردن چین و چروک های پوستی می شناسیم. اما به صورت کلی کاربرد های بوتاکس را به دو دسته می توان تقسیم نمود :

کاربرد بوتاکس در زیبایی

 1. برای از بین بردن خط بین دو ابرو
 2. از بین بردن خطوط روی پیشانی
 3. رفع چروک های گردن
 4. برای لیفت و بالا بردن نوک بینی
 5. برای بالابردن گوشه های چشم یا ابرو
 6. رفع خط های عرضی و افقی روی پوست
 7. از تزریق بوتاکس در از بین بردن خطوط پنجه کلاغی و چین و چروک های اطراف چشم می توان استفاده نمود.

کاربرد های درمانی بوتاکس

 1. درمان میگرن مزمن
 2. برطرف کردن افتادگی پلک
 3. رفع تعریق شدید در دست یا زیر بغل
 4. درمان اسپاسم عضلات گردن
 5.  درمان پرش عضلات چشمی یا پرش پلک
 6. درمان برخی اختلالات عصبی نظیر فلج مغزی
 7.  درمان مثانه بیش فعال یا پرکار
 8.  درمان پوست پرتقالی

 بوتاکس و درمان میگرن

از جدیدترین متدهای روز دنیا ، درمان میگرن با تزریق بوتاکس در شهرکرد ، می باشد که در بسیاری از کشورهای پیشرفته نظیر آمریکا و اروپا از محبوبیت خوبی برخوردار است. این روش یکی از بهترین و موفق ترین درمان سردردهای میگرنی است که به دلیل مزایای زیاد ، طرفداران بسیاری در افراد مبتلا به میگرن دارد. 80 درصد بیمارانی که دچار سردردهای مزمن میگرنی می شوند ، از تزریق کردن بوتاکس برای درمان مشکل خود احساس رضایت کردند و دردهای آنها تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است.

بوتاکس میگرن تا چه مدت ماندگاری دارد ؟

ماندگاری تزریق بوتاکس در شهرکرد حدود 4 الی 6 ماه است و این زمان به خود فرد ، ناحیه ای که تزریق انجام شده است و دوز تزریق شده بستگی دارد. برای دریافت نتیجه مطلوب می توانید این درمان را در 5 الی 6 جلسه پی در پی انجام دهید تا ماندگاری آن افزایش پیدا کند و سردردهای میگرنی شما کاهش یابد.

بوتاکس مسپورت

یکی از بهترین برندهای بوتاکس در ایران ، مسپورت می باشد که ساخت کشور ایران است. این محصول از سومین برندهای مجاز در ایران می باشد و به دلیل کیفیت بالایی که دارد در میان مصرف کنندگان بسیار محبوب است. بوتاکس مسپورت در مقایسه با سایر موارد مشابه از کیفیت و قیمت بسیار خوبی برخوردار می باشد و به همین علت به خوبی توانسته با برندهای خارجی بوتاکس رقابت کند.

بوتاکس دیستون

یکی دیگر از برندهای مشهور و محبوب بوتاکس که دارای مجوز در ایران می باشد ، برند دیستون است. این برند نیز ساخت کشور ایران بوده و توانسته با موفقیت گواهینامه های استاندار ملی و بین المللی را دریافت نماید. از نظر کیفی بوتاکس دیستون بسیار عالی بوده و از محصولات اروپایی مشابه ، چیزی کم ندارد. توصیه می شود برای بهره مندی از مزیت های این برند حتما تزریق بوتاکس در شهرکرد خود را توسط دکتر فریدنی ، بهترین دکتر زیبایی شهرکرد ، که تخصص بالایی در این زمینه دارد ، انجام دهید.

بوتاکس پیشانی و دور چشم

تزریق بوتاکس پیشانی و دور چشم غیر تهاجمی بوده و در حدود چند دقیقه زمان می برد و با کمترین میزان درد همراه است. اما باید توجه داشته باشید که این درمان موقت می باشد و تاثیرات آن بعد از چند ماه به صورت کامل از بین می رود. ممکن است این تصور اشتباه وجود داشته باشد که بعد از اتمام ماندگاری اثرات بوتاکس ، پوست دچار افتادگی شود که این موضوع صحت نداشته و بعد از از بین رفتن نتایج ، پوست صورت به حالت اولیه خود باز می گردد و هیچ گونه عارضه ای برجا نخواهد ماند.

بوتاکس برای چه افرادی ممنوع است؟

با توجه به آن که تزریق بوتاکس در شهرکرد در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می شود ، بعضی از مخاطبان تصورشان بر این است که این سم اثر گذاری بسیار کوتاهی دارد. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است و متقاضی از نتیجه درمان باید انتظاری یک تا دو روزه داشته باشند. توصیه ما به شما این است که هیچ گاه انجام این روش زیباسازی را به یک یا دو روز قبل از مهمانی یا عروسی موکول نکنید. برای آن که قرمزی و التهاب ناشی از تزریق به خوبی رفع شود و چهره به حالت عادی خود برسد باید به پوست زمان کافی برای استراحت داده شود. متخصصان توصیه می کنند برای رسیدن به رویدادهای مهم بعد از این تزریق صبور بوده و حداقل دو هفته فاصله بگذارند. اما این پروسه زیباسازی به گفته پزشکان برای برخی از افراد ممنوع می باشد که شامل موارد زیر می باشند :

افرادی که به ترکیبات بوتاکس حساس می باشند: بعضی از داوطلبان به موادی که در بوتاکس می باشد واکنشی منفی نشان می دهند. این عارضه با حساسیت های شدید و خفیف در محل تزریق قابل مشاهده می باشد. اشخاصی که برای اولین بار به تزریق بوتاکس اقدام می کنند می بایست حتما تست حساسیت انجام دهند. از طرفی دیگر ، کسانی که تزریق انجام داده اند ، در مرحله تکرار نیز باید تست حساسیت انجام دهند. زیرا این فرایند ممکن است بدن فرد را مستعد حساسیت کند.

افرادی که مبتلا به تبخال یا حساسیت پوستی هستند: مکان مناسب برای تزریق بوتاکس ، قسمت هایی می باشد که شامل چروکی بیشتر از قسمت های دیگر صورت باشد. این قسمت ها عبارتند از ناحیه اطراف چشم ها ، لب ، پیشانی ، خطوط اخم و گونه ها. اگر داروهایی برای آکنه و یا داروهای ضد جوش و کرم های لایه بردار استفاده می کنید ، بهتر است صبوری کنید تا این دوره درمان رفع شود سپس اقدام به تزریق بوتاکس در شهرکرد کنید.

اشخاصی که به تبخال مبتلا می باشند: اشخاصی که در چهره خود زخم باز ، تبخال ، حساسیت یا التهاب شدید و خفیف داشته باشند تا زمان ترمیم و برطرف شدن کامل تورم موجود در چهره خود صبر کنند.

ضعف در سیستم ایمنی: هیچ متخصصی تزریق سم بوتولینوم را برای اشخاصی که در سیستم ایمنی شان نقص موجود است و به بیماری خود ایمنی مبتلا می باشند را صادر نمی کند.

بیمارانی که به فلج ناگهانی عضلات و ضعف مبتلا می باشند: بعضی از افراد به بیماری هایی مبتلا هستند که فلج ناگهانی عضلات بدن و صورت را در پی دارد. با توجه به مکانیسم سم بوتاکس و فلج شدن عضلات بعد از تزریق ، بیماری این اشخاص تشدید می شود. کسانی که به دلیل ابتلا به بیماری هایی مانند آسپرین ، موترین ، امگا 3 ، ایبوپروفن ، اکسیدیرین ، ویتامین ای و غیره کاندید مناسبی برای تزریق نیستند.

مصرف کنندگان  داروهای ضد انعقاد: افرادی که داروهایی مانند وارفارین که ضد انعقاد خون می باشند را مصرف می کنند برای تزریق بوتاکس مناسب نیستند. از این رو دوز این داروها هر چه بیشتر باشد ، پرهیز از تزریق بوتاکس از اهمیت بیشتری برخوردار است.

آیا استفاده از بوتاکس با درد همراه است؟

با توجه به کم تهاجم بودن این پروسه درمانی و زیبایی ، باید بدانید که درد حاصل از تزریق بوتاکس در شهرکرد با توجه به استفاده از سرنگ ها مخصوص بسیار کم بوده و با استفاده پزشک از بی حس های موضعی در زمان تزریق هیچ گونه دردی احساس نخواهد شد. البته درد بعد از این پروسه نیز قابل تحمل خواهد بود در صورتی که استانه تحمل درد شما بالا باشد ،  که در غیر این صورت زیبا جویان می توانند از دارو های مسکن که از جانب پزشک توصیه شده است استفاده کند.

پرتو مضر خورشید سبب بروز چه عوارضی بعد از بکارگیری از بوتاکس خواهد شد؟

جالب است بدانید که پر تو مضر خورشید در افرادی که به تازگی بوتاکس تزریق کرده اند ، سبب افزایش فشار خون و همچنین کبودی محل تزریق خواهد شد. به همین منظور بهترین پزشک دکتر اکرم فریدنی در شهرکرد ، به هنگام مراجعه شما زیبا جویان بسیار توصیه می کند تا از کرم ضد آفتاب با spf بالای 30 استفاده کنید و تا جایی که ممکن است از قرار گرفتن در برابر نور خورشید بپرهیزید ، تمامی این موارد از جمله اقدامات مراقبتی بعد از بوتاکس بوده که باید آن ها را رعایت کنید.

نکته: لازم به ذکر بوده که استفاده از ابزار هایی همچون عینک های آفتابی و کلاه ، می توانند از تشدید عوارض جانبی این پروسه زیبایی و درمانی بکاهند.

هزینه تزریق بوتاکس

هزینه این پروسیجر زیبایی بر حسب فاکتورهای مختلف ، در دامنه متغیری قرار دارد. برای مثال ، مهارت متخصص ، موقعیت جغرافیایی مرکز درمان ، و تعداد نواحی که قرار است تحت درمان قرار گیرد بر روی هزینه ای که بابت تزریق بوتاکس در شهرکرد پرداخت می کنید ، اثر گذار هستند. به طور کلی ، بهتر است جهت آگاهی از قیمت این فرایند زیبایی ، در طول جلسه مشاوره ، از پزشک خود سوال کنید.

آیا می توان این گزینه زیبایی را در دوره بارداری انجام داد؟

معمولاً توصیه می شود در طول دوره بارداری از انجام تزریق بوتاکس در شهرکرد یا هر فرایند زیبایی دیگر که احتمال می روند روند بارداری را مختل کند ، اجتناب کنید. دکتر اکرم فریدنی ، بهترین جراح زیبایی صورت در شهرکرد ، اینگونه شرح می دهد که هر چند این فرایند زیبایی کاملاً بی خطر است ولی به دلیل وجود تاثیرات بالقوه روی روند رشد جنین ، بهتر است الویت را به سلامت جنین و مادر بدهیم و فرایند تزریق را به بعد از دوره زایمان موکول کنیم.

تزریق بوتاکس هر چند وقت یکبار بهتر است انجام شود؟

اینکه بهتر است هر چند وقت یکبار تزریق بوتاکس در شهرکرد را انجام دهید تا نتیجه رضایت بخش به دست آمده ، ماندگاری خود را حفظ کند ، به فاکتورهای فردی و ناحیه ویژه درمان وابسته است. به طور کلی ، تاثیرات به دست آمده از این پروسیجر ، حدوداً 3-6 ماه ماندگاری خود را حفظ می کند. بعد از اینب دوره ، عضلات ، حرکت خود را بازیابی کرده و چین و چروک ها به تدریج باز می گردند. برای تعیین زمان مناسب جهت تمدید تزریق ، بهتر است با متخصص خود مشورت کنید. ایشان بعد از انجام معاینات لازم ، نیازهای فردی صورت هر بیمار را مورد ارزیابی قرار می دهد و متناسب با اهداف زیبایی ، سابقه پزشکی بیمار ، و جدول زمانی نرمال ، در خصوص لزوم تمدید تزریق بوتاکس در ناحیه مورد نظر تصمیم گیری می کند. دنبال کردن دستورالعمل های پزشک ، بمنظور دستیابی به بهترین نتیجه درمان ، بسیار حائز اهمیت است.