تزریق بوتاکس که به بهترین شکل ممکن توسط دکتر اکرم فریدنی ، بهترین جراح زیبایی صورت در شهرکرد ، انجام می شود ، به عنوان یک روش سریع و مؤثر برای برطرف کردن چین و چروک های ظاهری پوست صورت شناخته می شود. این پروسه ، کم تهاجم و ایمن می باشد. می توان تزریق کردن بوتاکس را یکی از راه های جوانسازی پوست دانست و امروزه بسیاری از افراد برای جوان تر به نظر رسیدن چهره خود ، برای انجام آن اقدام می کنند. در صورتی که این پروسه توسط پزشک متخصص زیبایی انجام شود ، نه تنها احتمال بروز اثرات جانبی آن به حداقل می رسد ، بلکه نتایج بسیار رضایت بخشی نیز در پی خواهد داشت. بوتاکس با ضعیف کردن عضلات ، پدیدار شدن چروک های پوست را کاهش می دهد.

 

تزریق بوتاکس - دکتر فریدنی

اقدامات لازم قبل از تزریق بوتاکس

برای جلوگیری از تورم و کبودی بعد از بوتاکس لازم است ، یک هفته قبل از انجام بوتاکس از مصرف نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات خودداری ننمایید. در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون نظیر آسپرین یا ویتامین E لازم است یه هفته قبل از انجام این پروسه ، میزان دوز مصرفی را کاهش دهید؛ زیرا ممکن است در صورت مصرف این داروها در هنگام تزریق یا بعد از آن دچار خون ریزی شوید. در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید و یا به بیماری خاصی مبتلا هستید ، لازم است به پزشک خود اطلاع دهید. اگر باردار هستید لازم است تزریق خود را تا بعد از زایمان به تعویق بیندازید. زیرا تزریق در مادران شیرده و باردار توصیه نمی شود. لازم است انتظارات خود را برای تزریق بوتاکس با بهترین دکتر زیبایی شهرکرد ، در میان بگذارید. از انجام بوتاکس در آرایشگاه ها و سایر کلینیک های نا معتبر جدا پرهیز نمایید.

نحوه عملکرد بوتاکس

بوتاکس به طور موقت سیگنال های رشته های عصبی را مسدود کرده و مانع انقباض عضلات صورت می شود. این عمل ظاهر چین و چروک های اطراف چشم ، پیشانی ، میان دو ابرو و اطراف دهان را بهبود می بخشد. همچنین تزریق بوتاکس شکل گیری چروک های جدید را به تعویق می اندازد. این پروسه زیبایی فرایندی کم تهاجم است. در طول تزریق برش و جراحتی ایجاد نمی شود و به بیهوشی عمومی نیازی ندارد. در صورت نیاز ، پزشک برای کاهش درد در محل تزریق ، از پماد بی حسی یا کمپرس یخ استفاده می کند.

محل تزریق حتماً باید تمیز باشد. در روز تزریق هیچگونه مواد آرایشی و بهداشتی بر روی پوست استفاده نکنید. پس از مشخص شدن محل تزریق ، متخصص زیبایی با استفاده از یک سوزن ظریف ، حدود 3 تا 5 واحد بوتاکس به محل مورد نظر تزریق می کند. این پروسه بسیار کوتاه مدت بوده و حداکثر 10 دقیقه زمان می برد. توصیه می شود حداقل یک هفته پیش از تزریق بوتاکس در شهرکرد ، سیگار کشیدن و مصرف نوشیدنی های الکلی را متوقف کنید. برای جلوگیری از بروز کبودی ، حدود 2 هفته قبل از تزریق ، از مصرف آسپیرین و داروهای ضد التهاب خودداری کنید.

اثرات جانبی تزریق بوتاکس

اثرات جانبی ناشی از تزریق بوتاکس ، موقتی است و پس از چند روز برطرف می شود. این اثرات عبارتند از :

 • تورم یا افتادگی در ناحیه پلک ، سردرد ، درد گردن ، دوبینی ، خشکی چشم و بروز حساسیت.
 • برای بهبود اثرات ، در صورت تجویز پزشک ، می توانید دارو مصرف کنید.

مراقبت های لازم پس از تزریق بوتاکس

ریکاوری پس از تزریق بوتاکس به مدت 1 الی 2 هفته زمان نیاز دارد. در این مدت توصیه می شود موارد زیر را رعایت کنید :

 1. از مالش و ماساژ دادن ناحیه تزریق و فشار وارد کردن به آن نواحی خودداری کنید. این عمل سبب پراکنده شدن بوتاکس در دیگر قسمت های بدن شده و بر نتیجه مورد انتظار اثر منفی می گذارد.
 2. درصورت تزریق کردن بوتاکس میان دو ابرو ، به مدت 3 الی 4 ساعت از دراز کشیدن و خم شدن امتناع کنید. در غیر این صورت ممکن است بوتاکس به زیر کاسه چشم سرازیر شود و باعث افتادگی پلک شود.
 3. ترجیحاً به مدت 24 ساعت از مواد آرایشی استفاده نکنید.
 4. به مدت 24 ساعت پس از تزریق ، از مصرف الکل اجتناب کنید.
 5. نتایج قابل توجه در عرض 1 الی 2 رور پس از تزریق نمایان خواهند شد.

تزریق بوتاکس چه مدت ماندگاری دارد ؟

اثر حاصل از بوتاکس حدود 3 الی 12 ماه ماندگاری دارد. زمانی که عضلات مجدداً فعال شوند ، خطوط ریز و چروک های صورت پدیدار خواهند شد. در این صورت می توانید دوباره برای تزریق بوتاکس اقدام کنید. ظاهر چروک های پدید آمده ، در مقایسه با ظاهر اولیه آنان ، شدت کمتری دارد.

در کدام قسمت های صورت تزریق بوتاکس انجام می شود ؟

 • بین دو ابرو ( خطوط اخم )
 • خطوط افقی پیشانی
 • چروک های بالای بینی ( bunny lines )
 • چین خوردگی های اطراف چشم ( چروک های پنجه کلاغی )
 • گودی چشم
 • خطوط ریز اطراف دهان
 • چانه
 • خط و زاویه فک و گردن

چه زمانی نمی توان تزریق بوتاکس انجام داد ؟

گاهی اوقات ، به دلیل وجود یک سری شرایط خاص ، فرد نمی تواند تزریق بوتاکس انجام دهد ؛

 1. اگر فرد به عفونتی پوستی دچار باشد.
 2. اگر فرد به بیماری عصبی-عضلانی مانند میاستنی گراویس که نوعی ضعف وخیم عضلانی است مبتلا باشد.
 3. اگر فرد باردار یا در دوران شیردهی باشد.

 

تزریق بوتاکس - دکتر فریدنی

در چه سنی بهتر است تزریق بوتاکس انجام شود ؟

شما می توانید به محض رسیدن به 18 سالگی ، در صورت لزوم برای انجام بوتاکس اقدام کنید. البته سن مناسب در هر فرد ممکن است با دیگری متفاوت باشد. در صورت بروز نشانه های افزایش سن ، بهتر است در همان مراحل ابتدایی برای برطرف سازی آن ها اقدام کنید. تزریق بوتاکس حتما باید در مطب و زیر نظر بهترین جراح صورت در شهر کرد ، انجام شود. زیرا بوتاکس در اصل از سم «بوتولینوم» ( Botulinum toxin ) تشکیل شده است و برای فرایند زیبایی در زیر پوست تزریق می شود. در صورت ورود این ماده به جریان خون ، ممکن است سبب بروز مشکلات جدی تری شود. بنابراین از انجام بوتاکس در مکان هایی مانند سالن های زیبایی جداً خودداری کنید.

کاربرد های بوتاکس

عموما همه ما تزریق بوتاکس را برای جوان سازی و از بین بردن چین و چروک های پوستی می شناسیم. اما به صورت کلی کاربرد های بوتاکس را به دو دسته می توان تقسیم نمود :

 • کاربرد بوتاکس در زیبایی

 1. از تزریق بوتاکس در از بین بردن خطوط پنجه کلاغی و چین و چروک های اطراف چشم می توان استفاده نمود.
 2. برای از بین بردن خط بین دو ابرو
 3. از بین بردن خطوط روی پیشانی
 4. رفع چروک های گردن
 5. برای لیفت و بالا بردن نوک بینی
 6. برای بالابردن گوشه های چشم یا ابرو
 7. رفع خط های عرضی و افقی روی پوست
 • کاربرد های درمانی تزریق بوتاکس

 1. درمان میگرن مزمن
 2. برطرف کردن افتادگی پلک
 3. رفع تعریق شدید در دست یا زیر بغل
 4. درمان اسپاسم عضلات گردن
 5.  درمان پرش عضلات چشمی یا پرش پلک
 6. درمان برخی اختلالات عصبی نظیر فلج مغزی
 7.  درمان مثانه بیش فعال یا پرکار
 8.  درمان پوست پرتقالی

تزریق بوتاکس برای میگرن

از جدیدترین متدهای روز دنیا ، درمان میگرن با تزریق بوتاکس می باشد که در بسیاری از کشورهای پیشرفته نظیر آمریکا و اروپا از محبوبیت خوبی برخوردار است. این روش یکی از بهترین و موفق ترین درمان سردردهای میگرنی است که به دلیل مزایای زیاد ، طرفداران بسیاری در افراد مبتلا به میگرن دارد. 80 درصد بیمارانی که دچار سردردهای مزمن میگرنی می شوند ، از تزریق کردن بوتاکس برای درمان مشکل خود احساس رضایت کردند و دردهای آنها تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است.

بوتاکس میگرن تا چه مدت ماندگاری دارد ؟

ماندگاری تزریق بوتاکس حدود 4 الی 6 ماه است و این زمان به خود فرد ، ناحیه ای که تزریق انجام شده است و دوز تزریق شده بستگی دارد. برای دریافت نتیجه مطلوب می توانید این درمان را در 5 الی 6 جلسه پی در پی انجام دهید تا ماندگاری آن افزایش پیدا کند و سردردهای میگرنی شما کاهش یابد.

بوتاکس مسپورت

یکی از بهترین برندهای بوتاکس در ایران ، مسپورت می باشد که ساخت کشور ایران است. این محصول از سومین برندهای مجاز در ایران می باشد و به دلیل کیفیت بالایی که دارد در میان مصرف کنندگان بسیار محبوب است. بوتاکس مسپورت در مقایسه با سایر موارد مشابه از کیفیت و قیمت بسیار خوبی برخوردار می باشد و به همین علت به خوبی توانسته با برندهای خارجی بوتاکس رقابت کند.

بوتاکس دیستون

یکی دیگر از برندهای مشهور و محبوب بوتاکس که دارای مجوز در ایران می باشد ، برند دیستون است. این برند نیز ساخت کشور ایران بوده و توانسته با موفقیت گواهینامه های استاندار ملی و بین المللی را دریافت نماید. از نظر کیفی بوتاکس دیستون بسیار عالی بوده و از محصولات اروپایی مشابه ، چیزی کم ندارد. توصیه می شود برای بهره مندی از مزیت های این برند حتما تزریق بوتاکس خود را توسط دکتر فریدنی ، بهترین دکتر زیبایی شهرکرد ، که تخصص بالایی در این زمینه دارد ، انجام دهید.

بوتاکس پیشانی و دور چشم

تزریق بوتاکس پیشانی و دور چشم غیر تهاجمی بوده و در حدود چند دقیقه زمان می برد و با کمترین میزان درد همراه است. اما باید توجه داشته باشید که این درمان موقت می باشد و تاثیرات آن بعد از چند ماه به صورت کامل از بین می رود. ممکن است این تصور اشتباه وجود داشته باشد که بعد از اتمام ماندگاری اثرات بوتاکس ، پوست دچار افتادگی شود که این موضوع صحت نداشته و بعد از از بین رفتن نتایج ، پوست صورت به حالت اولیه خود باز می گردد و هیچ گونه عارضه ای برجا نخواهد ماند.