تزریق ژل که یکی از محبوب ترین خدمات ارائه شده توسط دکتر اکرم فریدنی می باشد،فرایندی است که متخصص زیبایی با تزریق موادی ژل مانند بر زیر پوست به کاهش چین و چروک ها و خطوط ریز پوست و همچنین ترمیم و بازسازی حجم از دست رفته قسمت های مختلف صورت کمک می کند. در جامعه امروزی تزریق ژل یکی از روندهای جوانسازی محبوب و پرطرفدار محسوب می شود. اگر تمایل دارید که بدون جراحی، جوانی را به پوست خود بازگردانید، تزریق ژل گزینه بسیار مناسبی است.

تزریق ژل

کاربرد تزریق ژل

 • برطرف کردن خطوط اطراف دهان ( مانند خطوط لبخند)
 • افزایش حجم و برجستگی گونه ها و شقیقه ها
 • محو کردن خطوط عمودی لب
 • بزرگ و برجسته کردن لب
 • برطرف کردن چین خوردگی چانه
 • ایجاد تقارن میان اجزای صورت

مراحل فرایند تزریق ژل

پیش از هر کاری باید به یک متخصص زیبایی مراجعه کنید. انتخاب یک پزشک با تجربه و حرفه ای می تواند موفقیت پروسه را تضمین کند. حتماً هدف و خواسته خود از تزریق ژل را با پزشک مربوطه درمیان بگذارید. پزشک قبل از هر اقدامی به بررسی چهره و اجزای صورت شما می پردازد و نواحی که به تزریق نیاز دارند را مشخص می کند. درصورتی که به بیماری های پوستی و عصبی دچار هستید یا به داروی خاصی حساسیت دارید، تأکید می شود که این موضوع را به اطلاع پزشک برسانید. پیش از تزریق ژل پزشک دستورالعملی به شما ارائه می دهد که رعایت موارد آن ضروری است. برای انجام فرایند تزریق، ناحیه مورد نظر باید کاملا تمیز باشد. ترجیحاً در آن روز از مواد آرایشی بر روی پوست خود استفاده نکنید. امکان دارد پزشک بر روی محل تزریق، بی حسی موضعی اعمال کند که سبب کاهش میزان درد در حین انجام فرایند تزریق می شود. سپس مواد ژل مانند را به محل های مورد نظر تزریق می کند. با توجه به ناحیه ای که ژل در آن تزریق شده است، تا حدودی می توانید شاهد تغییرات ایجاد شده باشید. پس از تزریق ژل ممکن است کبودی و تورم خفیفی ایجاد شود. هرچند انجام این پروسه، پرداختن به فعالیت های روزانه را تحت الشعاع قرار نمی دهد اما پزشک به شما توصیه می کند که یک روز به طور کامل استراحت کنید.

 • در کدام نواحی صورت می توان تزریق ژل انجام داد؟

می توان گفت تقریباً چین و چروک های تمام نواحی صورت را می توان با تزریق ژل برطرف کرد. این نواحی عبارتند از : گونه، چانه، اطراف دهان و بینی، لب ها، خط فک، زیر چشم و (گودی چشم).

مزایای انجام تزریق ژل

 • نتیجه فوری
 • بسیار کم خطر
 • بدون دوره ریکاوری

می توان دائمی نبودن آن را نیز یک مزیت در نظر گرفت؛ زیرا در صورت عدم رضایت از نتیجه، پس از مدتی اثر آن از بین می رود و محل تزریق به فرم طبیعی خود باز می گردد.

مدت زمان ماندگاری اثر تزریق ژل

میزان ماندگاری ژل تزریق شده، به نوع محصول مورد استفاده، ناحیه تزریق و همچنین خود فرد بستگی دارد. اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم، هرچه ژل یا فیلر متراکم تر باشد و نیز در عمق بیشتری تزریق شود، اثر آن مدت طولانی تری باقی می ماند. برای حفظ نتیجه بدست آمده، پزشک پروسه تزریق را چند بار تکرار می کند تا از حاصل شدن نتیجه دلخواه شما اطمینان حاصل کند. ژل هیالورونیک اسید که معمولاً برای تزریق استفاده می شود، حدود 6 ماه تا 2 سال می تواند ماندگاری داشته باشد.

تزریق ژل

مراقبت های مورد نیاز پس از تزریق ژل

 1. به مدت 4 ساعت پس از تزریق از لوازم آرایشی استفاده نکنید؛ زیرا محل تزریق هنوز به طور کامل پیوند نخورده است و ممکن است عفونت ایجاد شود.
 2. به منظور کاهش کبودی، 24 ساعت پس از تزریق نوشیدنی الکلی مصرف نکنید.
 3. برای 24 ساعت از قرار گرفتن در معرض گرمای شدید خودداری کنید.
 4. تا زمان بهبود تورم، در معرض نور خورشید قرار نگیرید و همیشه از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.
 5. در چند روز اول می توانید بر روی محل تزریق، به مدت 5 الی 10 دقیقه در هر ساعت، کمپرس یخ قرار دهید. به خاطر داشته باشید که هرگز یخ را مستقیماً بر روی پوست قرار ندهید.
 6. فیلرها تا دو هفته همچنان منعطف و قابل تغییر هستند؛ در صورتی که تزریق ژل لب انجام داده اید، حداقل به مدت 24 ساعت سیگار نکشید و برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید.
 7. چنانچه تمایل دارید پروسه های زیبایی دیگری نیز انجام دهید، می توانید یک هفته پس از تزریق ژل ، برای انجام آن ها اقدام کنید.
 8. به خاطر داشته باشید که بعد از تزریق ژل هیچ مانعی در مورد بازگشت به فعالیت های روزمره تان وجود ندارد. اما بهتر است فعالیت های سنگین و پرتحرک را به چند روز بعد از انجام تزریق موکول کنید.
 9. در برنامه غذاییتان امگا 3 را حتما بگنجانید این مساله باعث تسریع روند بهبودی تان خواهد شد.
 10. بعد از تزریق ژل باید تا 48 ساعت به استخر، سونا، جکوزی و حمام آفتاب مراجعه نکنید.
 11. سعی کنید به هنگام خواب و استراحت به هیچ عنوان به روی صورت و یا پهلو ها نخوابید.
 12. بعد از تزریق معمولا تورم شدید می باشد بهتر است برای دیدن نتیجه نهایی اندکی صبر کنید.
 13. روزی 10 لیوان آب بنوشید و هیدراته بودن بدنتان را حفظ کنید.
 14. در صورتی که دکتر برایتان آنتی بیوتیک تجویز کرده است برای جلوگیری از هرگونه عفونت دوره مصرف را کامل کنید.

اثرات جانبی تزریق ژل

این اثرات ممکن است بلافاصله پس از تزریق نمایان شوند اما معمولا بعد از 1 یا 2 هفته برطرف می شوند:

 • قرمزی و التهاب
 • ورم
 • سوزش و درد
 • کبودی
 • حساسیت

مواردی که مانع انجام تزریق ژل می شوند:

توصیه می شود درصورت وجود مشکلات زیر تزریق ژل انجام ندهید:

 1. التهاب پوستی
 2. حساسیت به ترکیبات موجود در ژل
 3. ابتلا به بیماری های مربوط به اختلالات خونی
 4. درصورت باردار بودن یا شیر دهی
 5. درصورتی که سن شما کمتر از 18 سال است.
 6. اگر پوست شما مستعد جوش و اسکار است.

کاندیدای مناسب برای تزریق ژل

تزریق ژل معایب بسیار کمی دارد به همین دلیل می تواند برای اشخاص زیادی استفاده گردد.افراد غیر سیگاری ،اشخاصی که از سلامت عمومی مناسبی برخوردار می باشند وآلرژی به هیچ ماده ای ندارند می توانند کاملا کاندیدای مناسبی برای انجام این پروسه می باشند.

سن مناسب برای تزریق ژل

معمولا هیچگونه محدودیت سنی برای تزریق ژل وجود ندارد و افرادی که بالای 18 سال سن داشته باشند می توانند این کار را انجام دهند.

هزینه تزریق ژل

هزینه تزریق ژل بستگی به عوامل متعددی چون برند ژل ، میزان دز تزریقی و تعداد جلسات مورد نیاز و هزینه های کلینیک دارد.

انتخاب یک پزشک خوب برای تزریق ژل

بعد از اینکه تصمیم به تزریق ژل گرفتید بهتر است که به دنبال که پزشک که تخصص لازم را در این زمینه دارد بگردید می توانید این کار را از طریق جست و جو در اینترنت یا پرس و جو از افراد انجام دهید.انتخاب یک شخص با تجربه می تواند این تضمین را به شما بدهد که با کمترین میزان عوارض روبرو شوید. از برند معتبر برای شما ژل تزریق می کند و نتیجه مورد نظرتان را خواهید گرفت. به این نکته بسیار توجه کنید که هزینه‌های دریافتی کلینیک مورد نظرتان نباید بیشتر یا کمتر از هزینه مراکز دیگر باشد.

تفاوت بین تزریق بوتاکس و تزریق ژل چیست؟

بوتاکس جهت از بین بردن چین و چروک های پوستی به نواحی مورد نظر تزریق می شود و به دلیل اینکه از نوعی توکسین ساخته می شود باعث توقف انقباض ماهیچه ها می شود و فرآیند پیری را کنترل می کند اما فیلرها برای پر کردن نواحی که حجم خود را از دست داده اند یا حجم کمی دارند استفاده می شوند. در حالیکه هر دو این روش ها موقتی بوده و نیاز به ترمیم دارند. ماندگاری ژل بسیار بیشتر از بوتاکس می باشد.

تزریق ژل زیر چشم بهترین درمان برای گودی و سیاهی

افرادی که از کبودی و یا گودی زیر چشم رنج می برند ، می توانند از تزریق ژل برای زیباتر شدن و برطرف کردن این مشکل کمک بگیرند. افراد به دلایل ژنتیکی ، کمبود ویتامین و یا ابتلا به بیماری ممکن است دچار گودی زیر چشم شوند. با تزریق ژل می توان در کوتاه ترین زمان ممکن این مشکل را برطرف نمود.

مزایای تزریق ژل چشم چیست ؟

با تزریق ژل در زیر چشم می توانید علائم گودی و تیرگی های زیر چشم را که به علت افزایش سن و یا ابتلا به بیماری خاصی ایجاد شده است ،برطرف نمود. این ژل ها حاوی کلاژن می باشند به همین علت می تواند در آبرسانی پوست و جوان سازی چشم ها و برطرف کردن عیوب ژنتیکی بسیار موثر باشد. نتایج ماندگاری این ژل ها تا 2 الی 3 سال می باشد. می توان گفت به دلیل هزینه بسیار مناسب ارزش بالایی دارد.

بهترین ژل برای تزریق در زیر چشم کدام است ؟

ژل ها به 2 صورت موقت و دائمی وجود دارند. اما به دلیل عوارض کمتر و سازگار بودن با بدن بیشتر از ژل های موقت استفاده می شود. همچنین در صورتی که افراد رضایت نداشته باشند به راحتی این نوع از ژل ها را می توان تخلیه کرد. در ادامه به چند مورد از بهترین ژل های موقت اشاره شده است.

 • ژل ژوویدرم

از بهترین ژل های موجود در بازار برند ژوویدرم می باشد. دو محصول جدید این شرکت به نام ولبلا و ولرا بعد از تزریق تورم کمتری ایجاد می کنند. ولرا برای تزریق عمقی و ولبلا برای تزریق های سطحی مناسب تر است.

 • ژل رستالین

این نوع ژل از برندهای قدیمی بوده اما به دلیل ماندگاری بالا و هم چنین کیفیت مطلوب هنوز هم از این نوع ژل برای تزریق در زیر چشم استفاده می کنند.

 • ژل بولترو

از فیلرهای عالی و با کیفیت که ماندگاری بسیار بالایی دارد ، ژل بولترو می باشد. این ژل برای تیرگی ها و گودی هایی که کم است ، مناسب می باشد.