جراحی بینی استخوانی که دکتر اکرم فریدنی ، بهترین جراح بینی شهرکرد ، در انجام آن از مهارت و تجربه زیادی برخوردار می باشد یکی از محبوب ترین انواع جراحی بینی در میان افراد بوده و مزیت آن این است که به هر سه فرم طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی قابل جراحی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این نوع فرم بینی و چگونگی جراحی آن ، می توانید مقاله زیر را به خوبی و با دقت مطالعه نمایید.

جراحی بینی استخوانی - دکتر فریدنی

به وسیله عمل بینی استخوانی چه مشکلاتی را می توان رفع کرد ؟

از جمله مشکلاتی که با جراحی بینی استخوانی قابل درمان است عبارتند از :

 • از بین بردن قوز موجود بر روی پل بینی
 • افتادگی یا همان عقابی بودن نوک بینی
 • غیرقرینه بودن سوراخ های بینی
 • بیش از اندازه بزرگ بودن حفره های بینی
 • بیش از حد بزرگ بودن سایز بینی نسبت به صورت و اجزای موجود در آن و غیره.

انواع فرم بینی برای جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی به فرم های ذیل توسط دکتر فریدنی ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در شهرکرد ، قابل جراحی می باشد :

بینی طبیعی

همانطور که از نام این فرم پیداست ظاهری بسیار طبیعی دارد. در این فرم ، بینی بیش از حد کوچک نشده ، بر روی آن قوس ایجاد نمی گردد و همچنین سربالا نمی شود.این فرم از بینی مناسب ترین فرم برای آقایان ، افرادی با صورت های بزرگ و افرادی است که فاصله میان لب و بینی شان زیاد است.همچنین افرادی که نمی خواهند نتیجه جراحی در صورت آن ها بیش از حد نمایان باشد باید این فرم را برای جراحی بینی استخوانی برگزینند.

بینی فانتزی 

 • این فرم از بینی کوچک و سربالا بوده و همچنین قوس زیای بر روی ناحیه پل آن وجود دارد.
 • خانم ها و افرادی که صورت های ظریف دارند می توانند این فرم از بینی را انتخاب نمایند.

بینی نیمه فانتزی

این فرم از بینی حد وسط فرم فانتزی و طبیعی است. بدین معنی که نه مانند بینی طبیعی کاملاً فاقد قوس است و نه همچون بینی فانتزی قوس آن بسیار زیاد می باشد.

میزان تورم بینی های استخوانی بعد از جراحی چگونه است؟

بینی های استخوانی با توجه به پوست نازکی که دارند ، پس از اعمال تغییرات در پروسه جراحی بینی استخوانی ، بسیار متورم و ملتهب نخواهند شد. زیرا در افراد با بینی های گوشتی ، جراح سعی در کاهش میزان چربی زیر پوست دارد ، در صورتی که این اقدامات در بینی های استخوانی بکارگرفته نمی شوند.

میزان موفقیت و رضایت زیبا جو از جراحی بینی استخوانی چقدر است؟

در نظر داشته باشید که هر چه میزان مقاومت استخوان و غضروف بینی بیشتر باشد نتیجه حاصل از ان بسیار مطلوب و خوش آیند خواهد بود. در نتیجه افراد با بینی هایی استخوانی بهترین کاندیدا برای جراحی بینی به هر روش با هر نوع فرم بینی خواهند بود.

جراحی بینی ترمیمی در بینی های استخوانی

در پروسه جراحی بینی استخوانی اولیه ، جراح به منظور اعمال تغییرات لازم استخوان را به مقدار بسیاری تراش داده و مقداری از ضخامت بافت بینی کاسته است. در نتیجه انجام جراحی مجدد دارای پیچیدگی های بسیار زیادی خواهد بود. ممکن است برای اصلاح مشکلات موجود نیاز باشد تا جراح در این مواقع از پیوند استخوانی استفاده کند تا بتواند هر نوع عارضه موجود را بهبود بخشد و تمرکز کافی در اعمال تغییرات داشته باشد تا آسیب کمتری به پوست فرد وارد شود.

علت گرفتگی بینی بعد از رینوپلاستی چیست؟

در دوره نقاهت بعد از جراحی بینی استخوانی ، به طور کاملا طبیعی با انسداد بینی رو به رو خواهید شد. این گرفتگی به علت زخم و آسیب دیدگی های بافت های داخلی بوده که به مرور زمان و با رعایت اقدامات بعد از رینوپلاستی بهبود پیدا می کند. البته شست و شوی بینی نیز در این مواقع یک اقدام فوق العاده بوده که حتما جراح بینی آن را به شما توصیه خواهد کرد.

 

جراحی بینی استخوانی - دکتر فریدنی

کاندیدای مناسب جراحی بینی استخوانی

 • خانم هایی که باردار و شیرده نیستند.
 • افرادی که توقعات شان از جراحی معقول و منطقی ست.
 • اشخاصی که به مصرف نوشیدنی های الکلی و دخانیات اعتیاد ندارند.
 • افرادی که از لحاظ روحی و جسمی در شرایط مطلوب و مساعدی قرار دارند.
 • افرادی که می توانند از پس هزینه های مربوط به جراحی بینی استخوانی برآیند.
 • افراد شاغلی که می توانند حداقل به مدت 7 روز برای بعد از جراحی مرخصی بگیرند.
 • اشخاصی که توانایی رعایت دقیق نکات مربوط به مراقبت های بعد از جراحی بینی را دارند.

اقدامات پیش از عمل بینی استخوانی

 • بعد از اینکه تماما در مورد دلایل تان برای جراحی به نتیجه رسیدید و تصمیم نهایی را اتخاذ نمودید باید در مورد یک جراح بینی خوب که نمونه کارهای بسیار عالی و نزدیک به ایده آل شما را در کارنامه خود دارد را تحقیق کنید.
 • این پروسه را می توانید توسط جست و جو در اینترنت و دوست و آشنا انجام دهید. بعد از اینکه چند نفر را از بین تمامی جراحان بینی انتخاب کردید نوبت به انتخاب نهایی می باشد.بعد از اینکه جراح بینی خود را انتخاب کردید ، باید به جلسه مشاوره با او بروید و در این جلسه در مورد انتظارات و تغییراتی که فکر می کنید باید بر روی بینی تان انجام شود.
 • در این مرحله باید کاملا واقع بینانه به مسائل داشته باشید و رویایی فکر نکنید ، به پزشک خود اعتماد کنید و بینی خود را به دستان او بسپارید تا بهترین نتیجه را برایتان به ارمغان بیاورد.
 • بهترین دکتر بینی شهرکرد ، در این جلسه لیستی از داروهایی که اثر منفی بر روی نتیجه عمل خواهد داشت در اختیارتان قرار می دهد و تاکید می کند که باید مصرف آن ها از چند روز قبل از این جریان قطع کنید.
 • در مورد داروهای مصرفی تان و بیماری هایی که مبتلا به آن می باشید باید حتما با پزشک حرف بزنید.
 • مصرف دخانیات را باید از 10 روز پیش از جراحی بینی استخوانی متوقف کنید.

روش عمل بینی استخوانی

معمولا جراحی بینی استخوانی با هر دو تکنیک باز و بسته قابل انجام می شود :

 • در روش باز بعد از بیهوشی عمومی ، برشی بر روی ناحیه کلوملا انجام می شود و سپس پزشک به موقعیت غضروف ها و استخوانها تسلط کافی دارد و می تواند تغییرات مورد نظر را ایجاد کند و سپس موضع را مورد بخیه قرار می دهد و با قرار دادن آتل و گچ جراحی را به اتمام می رساند.
 • در روش بسته برشی از بیرون بینی انجام نمی شود و پزشک با استفاده از ابزاری از درون سوراخ بینی تغییرات مورد نیاز را انجام می دهد و بخیه ها نیز تماما داخلی انجام می شود.

چسب زدن به بینی استخوانی چه ویژگی هایی دارد ؟

بینی های استخوانی دارای پوستی نازک و انعطاف پذیری بالا هستند. بافت و غضروف های قوی و مستحکمی دارند. هم چنین از استخوان هایی قوی برای تراشیدن و شکل دهی برخوردارند. این بینی ها معمولا از لحاظ ظاهری برآمدگی هایی دارد که در حین عمل قابل برطرف کردن می باشد. بینی های استخوانی معمولا بهترین نتیجه را بعد از جراحی دارند.

عوارض جراحی بینی استخوانی

عمل بینی های استخوانی معمولا عوارض شدیدی نداشته و عوارضی مثل تورم و کبودی و یا آبریزش بینی بعد از عمل طبیعی بوده که با مراقبت های بعد از عمل می توان از میزان آن کاست. ممکن است در اثر مراقبت های نادرست یا وارد شدن ضربه و یا مشکلاتی در حین جراحی ، بینی بعد از مدتی دچار قوز و برآمدگی شود که در صورت خفیف بودن در مطب با بی حسی قابل سوهان کشیدن و برطرف کردن می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

 • افرادی که بینی های استخوانی دارند ممکن است بعد از جراحی دچار کبودی و تورم بیشتری در روز های اولیه به دلیل تراشیدن استخوان بینی شوند. به منظور کم کردن این کبودی و تورم در ساعات اولیه حتما از کمپرس یخ استفاده کنید. دقت کنید که کمپرس را روی بینی قرار ندهید و از فشار آوردن به بینی خود جدا خودداری کنید. می توانید از کمپرس یخ های عینکی موجود در بازار که در قسمت تیغه بینی خالی هستند ، برای اطرف چشم وصورت به منظور کاهش تورم و کبودی استفاده نمایید.
 • آب کرفس و آناناس نیز می تواند در از بین بردن کبودی ها و روند بهبودی مفید باشد. از مصرف نوشیدنی ها با نی پرهیز کنید ؛ زیرا نوشیدن با نی باعث فشار آوردن به بینی شما می شود. هم چنین مایعات و غذاهای داغ و یا خیلی سرد را مصرف نکنید زیرا ممکن است موجب درد در ناحیه بینی شما شود.
 • یکی دیگر از مراقبت هایی که جراحی بینی استخوانی به آن نیاز خواهد داشت چسب زدن به بینی می باشد. این تکنیک می تواند در تسریع فرآیند بهبودی ، بهتر شدن اسکار و هرگونه تورم و کبودی برایتان بسیار کارساز باشد.
  این نکته را به خوبی در ذهن داشته باشید که صحیح انجام دادن این تکنیک بسیار مهم می باشد.حتما روش درست چسب زدن را آموزش ببینید و از وی سوال کنید که چه مدت زمانی نیاز به چسب زدن دارید معمولا این مدت زمان در بینی های استخوانی کوتاه تر از بینی های گوشتی می باشد.

آیا عمل بینی استخوانی برگشت پذیر است ؟

معمولا برگشت قوزبینی در صورت رعایت کردن نکات مراقبتی باز نخواهد گشت.حتما بعد از انجام جراحی بینی استخوانی ، باید مواظب بینی تان باشید که هیچگونه ضربه ای به آن وارد نشود. بعد از عمل در محل های شلوغ حضور پیدا نکنید و از ورزش هایی که با توپ انجام می شود و یا امکان هرگونه برخورد فیزیکی در آن وجود دارد خودداری کنید.

هزینه رینوپلاستی بینی استخوانی در شهرکرد

هزینه این جراحی با توجه به عوامل زیادی تعیین می شود که یکی از مهم ترین آن ها میزان پیچیدگی مشکلات بینی است. بدیهی است که هزینه جراحی یک بینی با مشکلات اندک کمتر از هزینه جراحی یک بینی با مشکلات زیاد و پیچیده می باشد.

از بین بردن قوز بینی استخوانی

علت ناهمواری استخوان بینی ممکن است به دلیل وارد شدن ضربه و یا به صورت ژنتیکی باشد. برای برطرف کردن این مشکل می توانید با جراحی بینی استخوانی ، برآمدگی و ناهمواری پل بینی را از بین ببرید. در صورتی که این جراحی تنها با هدف برطرف کردن قوز بینی انجام شود ، باید توجه داشته باشید که سایز بینی تغییری نمی کند.

بهبودی بینی استخوانی سریع تر است یا بینی گوشتی ؟

جراحی بینی استخوانی در شهرکرد ، توسط دکتر فریدنی بهترین جراح پلاستیک و صورت ، با هدف اصلاح فرم استخوان های بینی و بزرگی بینی انجام می شود ، پوست بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی نازک تر بوده و همین عامل موجب می شود تا بهبودی سریع تر اتفاق بیفتد. در بینی های گوشتی ، روی بافت بینی که پوست ضخیمی دارد ، جراحی انجام می شود که این مسئله پروسه بهبودی را طولانی تر می کند. اما به هر حال بینی بعد از جراحی تا مدت زیادی ورم دارد و نتیجه نهایی و اصلی بعد از 1 سال مشخص خواهد شد.

روش های کاهش ورم بینی بعد از جراحی

 • استفاده از کمپرس سرد
 • حمام نکردن با آب داغ
 • کاهش مصرف سدیم
 • کم کردن فعالیت های ورزشی
 • بالا نگه داشتن سر
 • مصرف آناناس و آب کرفس
 • چسب زدن به بینی

مدت زمان عمل بینی استخوانی چند ساعت است ؟

عمل جراحی بینی استخوانی معمولا بین 1.5 الی 2 ساعت زمان می برد. اما در صورتی که بینی با شکستگی همراه باشد ، ممکن است تا 3 ساعت نیز طول بکشد.

چه مدت بعد از رینوپلاستی بینی استخوانی می توان ورزش کرد ؟

لازم است بعد از جراحی بینی برای مدتی از انجام ورزش هایی که احتمال وارد شدن ضربه به بینی وجود دارد ، خودداری نمایید. بعد از آن نیز حتما در برابر هرگونه آسیب و ضربه از بینی خود محافظت کنید. انجام سایر ورزش ها بعد از 6 هفته در صورتی که فشاری را روی بینی احساس نمی کنید ، مانعی ندارد.

محدودیت های عمل بینی استخوانی

در حالت کلی محدودیتی برای انجام این جراحی در افراد واجد شرایط وجود ندارد ، تنها در صورتی که فرد به بلوغ کامل نرسیده باشد ممکن است رشد استخوان های صورت کامل نشده باشد و در نتیجه جراحی بینی استخوانی بعد از مدتی تاثیر بگذارد. به همین علت این جراحی در سنین کمتر از 16 سال در دختران و کمتر از 18 سال در پسران توصیه نمی شود. از طرفی افراد بالای 50 سال ممکن است به بیماری هایی مبتلا باشند که بیهوشی برای آن ها خطرناک باشد که در این صورت نیز عمل بینی به این افراد توصیه نمی شود.

عمل بینی استخوانی طبیعی

افرادی که بینی استخوانی دارند ، به دلیل انعطاف پذیری غضروف ها و همچنین پوست نازک ، محدودیتی در جراحی بینی ندارند و می توان بینی آن ها را به هر فرمی جراحی نمود. البته لازم است برای انتخاب فرم مناسب برای عمل بینی ، تناسبات چهره و همچنین نظر بیمار در نظر گرفته شود. امروزه جراحی بینی استخوانی طبیعی از محبوب ترین فرم های بینی در مردان و زنان است. اما همچنان افراد زیادی به خصوص در سنین جوانی تمایل دارند تا بینی آن ها به فرم فانتزی و یا نیمه فانتزی جراحی شود.