با افزایش سن ممکن است شاهد افتادگی پلک بالایی خود باشید. این امر از کشیده شدن ابرو به سمت پایین ، تشکیل پوست اضافی در پلک بالایی یا هر دو مورد ناشی می شود. جراحی پلک ، پروسه ای است که پزشکانی همچون دکتر اکرم فریدنی ، بهترین جراح پلاستیک صورت و بینی شهرکرد ، طی آن پوست اضافی و یا ساختار ماهیچه ای پلک برش داده شده و خارج می شود. دلیل انجام بلفاروپلاستی پلک بالایی ممکن است صرفاً زیبایی ( به منظور کاهش آثار پیری ) ، کنشی ( بهبود عمل بینایی با از میان برداشتن پوست های اضافی ) یا هردو مورد باشد.

 

جراحی پلک - دکتر فریدنی

 

روند جراحی پلک با دکتر اکرم فریدنی

جراحی زیبایی پلک معمولا یک روند سرپایی محسوب می شود. در اکثر موارد پس از جراحی به بستری شدن نیازی نیست. پروسه تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود. اصولاً در حین پروسه ، ابتدا چین خوردگی هر کدام از پلک ها تعیین شده و در ادامه محل شکاف بر روی پوست مشخص می شود. با ایجاد شکاف در آن قسمت ، پوست اضافی تا حدی که معایب پلک کاهش یابد ، محدوده طبیعی و نرمال پلک مجدداً نمایان شود و پلک به راحتی باز و بسته شود ، برداشته می شود. در برخی موارد ، بخش کوچکی از ماهیچه حلقوی چشم نیز برداشته می شود. معمولاً چربی موجود در میان پلک باقی می ماند اما در جراحی پلک برای کانتور کردن آن ، مقداری از چربی از ناحیه مورد نظر خارج می شود. پس از اتمام فرایند ، شکاف های ایجاد شده با بخیه بسته می شوند. شکاف باید بر روی چین خوردگی پلک ایجاد شود تا پس از دوره بهبودی ، اثر آن در چهره نمایان نشود.

مزایای جراحی زیبایی پلک در شهرکرد

 • بهبود بینایی بعد از جراحی پلک.
 • افتادگی پلک بالا از بین می رود.
 • موجب زیباتر و شاداب شدن چهره می شود.
 • پف و تورم در بخش بالایی پیک از بین می رود.
 • پف و تورم در ناحیه زیر چشم ، برطرف می شود.
 • پوست های اضافی روی پلک بالا برداشته می شود.
 • چین و چروک های اضافی در نواحی پلک از بین می رود.
 • در نواحی پلک بالایی ، چربی های اضافی و تجمع یافته تخلیه می شود.

انواع بلفاروپلاستی در شهرکرد

بلفاروپلاستی پلک بالا

در تکنیک جراحی پلک بالا ، پزشک چربی ، ماهیچه و پوست های اضافی موجود را برداشته ، تا تاثیرات منفی ان همانند ایجاد سنگینی بر پلک و نیمه بسته ماندن چشم ها بر طرف شود. این پروسه زیبایی و درمانی کمک می کند تا چهره افراد سرحال تر ، هوشیار تر به نظر برسد. در نتیجه جراح در این پروسه برش هایی را در چین طبیعی پلک زیبا جو ایجاد می کند و پس از خارج کردن چربی برش های موجود را در چین های طبیعی پلک می بندد ، تا محل برش و زخم ها نیز قابل مشاهده نباشند.

 

 

بلفاروپلاستی پلک پایین

با باقی ماندن رسوبات چربی ، ماهیچه و پوست پلک سبب ایجاد چین و چروک و تیره تر شدن پوست و همچنین ایجاد یک پف در زیر چشم ها خواهند شد. به همین منظور بلفاروپلاستی برای رفع این موارد نیز انجام می شود. در جراحی پلک پایین ، پلک ها در موقعیت جدید قرار خواهند گرفت و کانتور زیبایی را در نیمه پایین صورت زیبا جو خلق خواهند کرد که تاثیرات فوق العاده ای در افزایش زیبایی ظاهری آن ها خواهد داشت. بهترین جراح پلک در شهرکرد ، دکتر اکرم فریدنی در این پروسه زیبایی و درمانی برش های بسیار کوچکی را در طول پلک پایین ، بیرون خط مژه یا در داخل پلک ، با هدف دسترسی کافی به ناحیه زیر چشم ایجاد خواهد کرد. پس از دست یابی جراح به مناطقی با رسوبات چربی ، آن ها را برداشته و برش های ایجاد شده را با استفاده از بخیه در نواحی غیر قابل مشاهده می بندد.

چه افرادی کاندید عمل پلک هستند ؟

 • افرادی که دچار افتادگی پلک بالا هستند.
 • افرادی که در پلک پف و پوست اضافه دارند.
 • افرادی پوست اضافی پلک موجب افتادگی و اختلال در بینایی آن ها شده باشد.
 • انجام عمل جراحی پلک محدودیت سنی نداشته و افراد به شرط سلامت عمومی بعد از 20 سالگی می توانند جراحی بلفاروپلاستی را انجام دهند.

چه افرادی نمی توانند جراحی پلک انجام دهند ؟

 • زنانی که در دوره شیردهی و یا بارداری هستند.
 • افرادی که به بیماری چشمی خاصی مبتلا هستند.
 • افرادی که داروی خاصی مصرف می کنند و به بیماری های خاصی مبتلا هستند.

مراحل آماده سازی جراحی پلک با دکتر فریدنی

گام نخست برای انجام عمل پلک ، انتخاب یک جراح زیبایی متخصص و ماهر است. با انتخاب یک جراح متخصص از موفقیت آمیز بودن عمل خود مطمئن خواهید بود. دکتر فریدنی ، بهترین متخصص جراح پلاستیک صورت و بینی در شهرکرد است که برای انجام این عمل می توانید به مطب ایشان مراجعه بفرمایید. در واقع بهترین جراح پلک ، چشم های شما را به لحاظ فیزیکی معاینه می کند و میزان توانایی بینایی شما را می سنجد. همچنین برای برنامه ریزی جراحی زیبایی پلک ، نحوه انجام آن و تعیین اثرات بلند مدت ، از زاویه های مختلف از چشم شما عکسبرداری انجام می دهد. پس از گزینش ، جراح به بررسی موارد زیر می پردازد :

سوابق پزشکی بیمار : ممکن است درمورد جراحی های قبلی ، وضعیت کنونی چشم ها و داروها و ویتامین های مصرفی فرد ، سؤالاتی بپرسد.

انتظارات بیمار از انجام جراحی : جراح زیبایی در جلسه مشاوره جراحی پلک در شهرکرد خواسته های فرد را جویا می شود. سپس گزینه های عمل را برای او بررسی می کند و نحوه پروسه را توضیح می دهد. در نتیجه ، فرد مراجعه کننده می تواند بهترین تصمیم را اتخاذ کند. 

دکتر فریدنی ، بهترین جراح پلک ، از فرد می خواهد ، پیش از جراحی پلک موارد زیر را رعایت کند :

 • از مصرف هرگونه دارویی مانند وارفارین ، ناپروکسن و داروهای گیاهی که سبب افزایش خونریزی می شوند ، خودداری کند.
 • چند هفته پیش از پروسه جراحی ، استعمال دخانیات را متوقف کند. دخانیات روند دوره بهبودی را تحت تأثیر قرار می دهد.

تفاوت میان تکنیک بلفاروپلاستی و کانتوپلاستی چیست ؟

باید بدانید که در پروسه جراحی کانتوپلاستی ، شکل ظاهری پلک ها بهبود بخشیده شده و به سمت بالا نیز کشیده می شوند ، تا چهره زیبا جویان شاداب تر و جوان تر دیده شود. اما در پروسه جراحی زیبایی پلک ها گوشه های خارجی از چشم ها در قسمت های بالایی و پایینی پلک به یکدیگر می رسند و سپس به سمت بالا کشیده می شوند ، که در نتیجه این پروسه چشم افراد به اصطلاح بادامی شکل خواهد شد. اما در بلفاروپلاستی پوست و چربی های اضافی بالا و پایین پلک ها که بر اثر بالا رفتن سن و تاثیر گذاری برخی عوامل دچار افتادگی و شل شدگی شده است را درمان کرده و از بین می برد.

آیا جای زخم حاصل از جراحی پلک ماندگار است؟

جراحی پلک یک روش جراحی زیبایی است که به منظور بهبود شکل و ظاهر پلک‌ها صورت می‌ گیرد. این فرایند می‌ تواند به دلایل مختلفی انجام شود ، از جمله اصلاح پلک‌های غیرهمسان و یا حتی ایجاد یک پلک دیگر برای افرادی که به دلیل ضایعات ، تراژدی‌های طبیعی یا مشکلات دیگر، پلک خود را از دست داده‌اند. یکی از نگرانی‌ های اصلی افراد پس از جراحی پلک ،  ماندگاری جای زخم حاصل از این عمل است. ماندگاری زخم بستگی به عوامل متعددی دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می ‌شود:

نوع جراحی : نوع جراحی پلک می ‌تواند تأثیر مستقیمی بر ماندگاری اسکار حاصل از آن داشته باشد. جراحی ‌ها با استفاده از تکنیک ‌های پیشرفته و مدیریت مناسب بافت‌ها ممکن است زخم را به حداقل برسانند.

مهارت و تجربه جراح : تجربه و مهارت جراح نقش حیاتی در نتیجه نهایی دارد. جراحان ماهر با تجربه بالا می ‌توانند زخم را بهبود بخشند و جلوی مشکلات ماندگار آن را بگیرند.

مراقبت‌های پس از جراحی : رعایت دقیق اصول مراقبت های پس از جراحی نیز به ماندگاری زخم کمک می‌ کند. استفاده از داروها ، تغییرات در غذا و فعالیت‌های جلوگیری کننده از فشار و تنش بر روی زخم ها از اهمیت خاصی برخوردارند.

ویژگی ‌های فیزیولوژیکی فرد : شرایط بدنی هر فرد به طور مختص و خود به خود به جراحی و ماندگاری زخم پاسخ می ‌دهد. نحوه بهبود و بهره‌ مندی از جراحی ممکن است بستگی به ویژگی‌ های بیولوژیکی و ترکیب ژنتیکی فرد داشته باشد. در کل ، با انتخاب یک جراح ماهر و پیروی از راهنمایی‌ های بهداشتی ، می ‌توان به ماندگاری زخم حاصل از جراحی پلک کمک کرد و ظاهر زیبا و طبیعی پلک‌ها را حفظ نمود.

خشکی چشم و عمل پلک با دکتر اکرم فریدنی

با توجه به عوامل متعددی ، افراد بعد از جراحی پلک های خود دچار عارضه خشکی چشم می شوند ، برای مثال تورم پلک ها بعد از جراحی یک عارضه جانبی طبیعی و شایع بوده که می تواند حتی سبب ناتوانی افراد در بستن چشم های شان شود. در نتیجه این عارضه ، قرینه چشم بیمار با اشک پوشیده نشده و فرد دچار خشکی چشم ها نیز خواهد شد.  البته قرار گرفتن در برابر برخی عوامل همچون آب و هوای گرم ، باد و غیره افراد می توانند در دوره نقاهت و بهبودی خود با خشکی چشم ها مواجه شوند. در صورتی که بسیار نگران این عارضه هستید ، باید بدانید که خشکی چشم ها بعد از جراحی پلک در شهرکرد بعد از مدت زمان کوتاهی و با رعایت مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی بهبود پیدا می کند. در واقع جراح پلک توصیه می کند زیبا جویان دارو های توصیه شده را در زمان های از پیش تعیین شده و مرتبا استفاده کنند و همچنین قطره ها و پماد های خود را با دقت بالایی بکار گیرند که سبب روانسازی پلک های آن ها نیز خواهد شد.

نکته : توجه داشته باشید که معمولا قطره و پماد های تجویز شده یک تسکین دهنده هستند ، که عمدتا از آن ها قبل از خواب استفاده می شود تا تاثیرات بهتری داشته باشند. همچنین ممکن است در برخی مواقع و با توجه به نظر پزشک از لنز ها جهت افزایش رطوبت چشم ها نیز استفاده شود.  شایان به ذکر بوده که در صورت عدم بهبودی با گذشت 8 الی 10 روز از ابتلای زیبا جویان به عارضه خشکی چشم ، لازم است تا در اسرع وقت به جراح پلک های خود مراجعه کنند ، تا بعد از انجام معاینات لازم ، فرایند درمانی موثری برای ان ها در نظر گرفته شود.

 

جراحی پلک - دکتر فریدنی

 

مراقبت های بعد از جراحی پلک

توضیحات دکتر فریدنی ، جراح بلفاروبلاستی در شهرکرد :

ظاهر پلک ها در چهره تاثیر بسیاری می گذارد ، هنگامی که جراحی زیبایی پلک را انجام می دهید ، این عمل می تواند هم از نظر ظاهری تاثیرات مثبتی برایتان خواهد داشت و هم می تواند بر روی دید بهتر اثر بگذارد ، اما نکته ای که بسیار اهمیت دارد و باید با دقت به ان عمل کنید مراقبت های بعد از جراحی پلک می باشد. این مراقبت ها در صورتی که کاملا صحیح و به موقع انجام شود باعث تسریع روند بهبودی خواهد شد.

کمپرس سرد و قطره چشم

 • از قطره های شست و شو نیز می توانید هر 4 ساعت یکبار استفاده کنید.
 • کنید. البته اثرگذاری کمپرس سرد برای جلوگیری از هرگونه تورم و کبودی در 24 ساعت اولیه موثرتر خواهد بود.
 • 20 ثانیه پیش از اینکه کمپرس های سرد را روی موضع مورد جراحی قرار دهید دستهایتان را بشویید. کمپرس سرد را می توانید هر 10-15 دقیقه استفاده
 • پیش از جراحی پلک ، جراح پلک ، به شما نحوه صحیح قرار دان کمپرس سرد را اموزش داده و دستورالعمل استفاده از قطره های استریل را به شما خاطر نشان می کند.

دوش گرفتن و ارایش کردن

 • بعد از انجام جراحی پلک در شهرکرد مانعی ندارد که از گردن به پایین دوش بگیرید ، اما تا هنگامی که جراح بلفاروپلاستی، به شما دستور نداده است مجاز به کامل دوش گرفتن نیستید. معمولا این مدت زمان 5 روزه خواهد بود. می توانید خیلی آهسته و به صورتی که هیچ گونه تماسی با زخم نداشته باشید اطراف چشم را بشویید. در این مدت برای شست و شوی موها می توانید شامپو خشک به سرتان بزنید.
 • بعد از اینکه این مدت زمان به پایان رسید نیز تا مدتی باید از شامپوهایی نظیر شامپو بچه برای شست و شوی پلک استفاده کنید.
 • از ارایش کردن یا قرار دادن هرگونه کرم یا محصولات ارایشی نظیر سایه چشم ، ریمل و غیره در اطراف چشم ها جدا پرهیز کنید. می توانید بقیه قسمت های صورت را ارایش کنید.

 

جراحی پلک - دکتر فریدنی

 

استراحت کردن

چند روزی بعد از جراحی پلک را به استراحت کردن اختصاص بدهید. این کار قادر می باشد درد و تورم را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و باعث شود شما کمتر احتیاج به مصرف مسکن داشته باشید. معمولا پوست نازک پلک زود بهبود یافته و زخم ان خوب می شود. معمولا با گذشت 6 هفته از جراحی زخم ها به زحمت دیده می شوند.

غذا و نوشیدنی ها

 • مقادیر بسیار زیادی سبزیجات ، میوه ها و میوه های خشک در برنامه غذایی تان بعد از جراحی پلک را بگنجانید.
 • مایعات را به میزان بسیار زیاد مصرف کنید و تا جایی که می توانید آب بنوشید و آبمیوه های طبیعی مصرف کنید.
 • بهتر است مصرف مایعاتی چون نوشیدنی های الکلی و نوشیدنی های حاوی کافئین را تا حد امکان کاهش دهید.
 • غذاهای پر نمک می تواند باعث افزایش بسیار زیادی تورم در پلک ها شود. بهتر است به مدت ده روز بعد از جراحی به مقدار بسیار کم از ان استفاده کنید.

رانندگی

به مدت 72 ساعت بعد از انجام جراحی به دلیل تورم موجود در پلک ها قادر به رانندگی نمی باشید.

فعالیت های لازم بعد از بلفاروپلاستی 

 • به مدت 4 هفته باید از فعالیت های پرتحرک به دور بمانید.
 • از لنزهای تماسی به مدت 2 هفته بعد از جراحی نمی توانید استفاده کنید.
 • از انجام هرگونه فعالیت فیزیکی که نیاز به انرژی و قدرت زیادی دارد پرهیز کنید.
 • در چند روز پس از جراحی لباسهایی را بپوشید که کاملا راحت قابل تعویض می باشند.
 • در صورتی که درد دارید و قابل به تحمل ان نیستید از مسکن های مجاز می توانید استفاده کنید.
 • با رعایت این نکات بعد از جراحی پلک ، خواهید دید که به چه سرعت روند بهبودی تان پس از جراحی سرعت خواهد گرفت.
 • بهترین جراح پلک در شهرکرد دکتر فریدنی ، برایتان داروهای انتی بیوتیک تجویز کرده است حتما به موقع و سر ساعت این داروها را مصرف کنید.
 • سر خود را به هنگام هر گونه فعالیتی بالا بگیرید و به هنگام استراحت نیزاز چند بالش برای بالا نگه داشتن سر استفاده کنید.
 • پلک ها بسیار نسبت تجمع مایعات و جاذبه حساس می باشند. از انجام فعالیت هایی که به سر فشار وارد می کنند به مدت 2 هفته بعد از جراحی بلفاروپلاستی خودداری کنید.
 • نورخورشید به مدت 6 هفته پس از جراحی می تواند تاثیر بسیار منفی بر روی زخم هایتان بگذارد. در صورتی که مجبور به قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید می باشند حتما از کرم ضد آفتاب وعینک آفتابی استفاده کنید.

ماندگاری نتایج جراحی پلک در شهرکرد

امروزه روش های دیگری به جز جراحی نیز برای از بین بردن افتادگی و چین و چروک های صورت وجود دارد ، اما هیچ یک از این روش ها دائمی نیست. جراحی بلفاروپلاستی به دلیل ماندگاری بالا بین 7 الی 10 سال از محبوبیت بیشتری در بین افراد برخوردار است.

عوارض ناشی از عمل پلک چیست ؟

به طور کلی عوارض جراحی پلک به عوامل مختلفی مانند تجربه و مهارت جراح ، وضعیت جسمانی بیمار و روش انجام جراحی بستگی دارد که برخی از عوارض شایع جراحی پلک عبارتند از :

ناتوانی موقت در بستن کامل چشم : این عارضه ممکن است به دلیل مسدود شدن موقت عصب‌ های کنترل کننده حرکت پلک در اثر جراحی ایجاد شود. این مشکل معمولاً به طور خودکار در چند هفته یا ماه پس از جراحی بهبود می‌ یابد . فیزیوتراپی و تمرینات اختصاصی می تواند به تسریع فرایند بهبودی کمک کنند.

کاهش قدرت بینایی در اثر خونریزی درون حدقه و پشت کره چشم : خونریزی درونی ممکن است نتیجه‌ غیرمنتظره‌ ای از جراحی باشد. درمان این مشکل معمولاً شامل کنترل خونریزی با استفاده از داروهای ضد التهاب و ضد عفونی می‌ شود.

عفونت و تورم پلک : این عامل ممکن است به دلیل ورود میکروب‌ ها به محل جراحی ایجاد شده باشد. درمان آن شامل مصرف آنتی‌بیوتیک ‌ها و در صورت لزوم تخلیه مایعات متراکم است.

دوبینی و تاری دید گذرا : دوبینی و تاری دید ممکن است به دلیل تغییر در ترتیب قرارگیری پلک یا عدم هماهنگی حرکت آنها باشد. درمان معمولاً شامل تمرینات بینایی و در برخی موارد اصلاح دوبینی است.

جای اسکار: اسکار های ایجاد شده به دلیل عفونت ، تروما ممکن است دیر تر از زمان مقرر بهبود پیدا کنند. درمان معمولاً شامل رعایت مراقبت‌ های بعد از عمل و استفاده از پمادهای آنتی‌بیوتیک می‌ شود.

زیاده‌ روی در عمل اصلاحی : این ممکن است به دلیل تخمین نادرست اندازه پلک یا عدم هماهنگی در فرایند جراحی در اثر مراجعه به جراح بی تجربه ایجاد شود و درمان معمولاً شامل جراحی مجدد و اصلاحی است.

بی‌حسی پلک‌ ها : بی حسی پلک ها نیز به دلیل آسیب به عصب ‌های حسی پلک به وجود می آید که احتمال وقوع آن بسیار اندک است.

جوش های سفید کوچک در محل بخیه ها : جوش های سفید نتیجه‌ طبیعی فرایند بهبودی پس از جراحی است و معمولاً در طی زمان بهبود می ‌یابد. در برخی موارد ممکن است نیاز به خارج کردن بخیه‌ ها یا درمان محلی داشته باشید.

هزینه لازم جهت انجام این روش درمانی چقدر است ؟

عوامل مختلفی می تواند در تعیین میزان هزینه لازم جراحی پلک تاثیر بگذارد. از جمله این عوامل می توان به تخصص و مهارت پزشک، محل جراحی و آزمایشات لازم، داروهای تجویز شده توسط پزشک و غیره نیز اشاره کرد، که سبب افزایش و یا کاهش هزینه خواهد شد.

سوالات متداول

 • آیا عمل بلفارو پلاستی سبب تغییر حالت چشم افراد می شود ؟

جراحی پلک تاثیری مستقیم بر ساختار کلی چشم ها ندارد. اما افتادگی پلک سبب ریز تر شدن چشم افراد می شود، که با بکارگیری از این روش درمانی افتادگی از بین رفته و چشم ها جلوه ای زیباتر به خود خواهند گرفت.

 • آیا این پروسه درمانی به بیهوشی نیاز دارد ؟

استفاده از هر دو روش بی حسی و یا بیهوشی به شرایط بیمار و نظر بهترین پزشک در شهرکرد دکتر اکرم فریدنی بستگی داشته که نسبت به این موارد جراح اقدامات لازم را در پروسه جراحی پلک انجام می دهد.

 • آیا جراحی پلک تیرگی اطراف و زیر چشم ها را از بین میبرد ؟

به وجود آمدن این تیرگی ها به عوامل متعددی مانند، پوف زیر چشم و آلرژی، نازکی پوست و غیره نیز بستگی دارد. بنابراین عمل بلفاروپلاستی در بهبود این تیرگی موثر بوده اما نمی تواند آن را به طور کلی و دائمی از بین ببرد.

 • آیا عمل بلفاروپلاستی سبب بهبود دید افراد خواهد شد ؟

بهتر است بدانید که در جراحی پلک در شهرکرد پوست شل و افتاده برداشته شده ، که بسیار در کاهش خستگی و کاهش احساس سنگینی بر روی چشم ها موثر می باشد. به همین منظور بعد از برداشت پوست اضافه، دید افراد بسیار بهتر خواهد شد.

 • آیا جراحی پلک در دید افراد تاثیر می گذارد ؟

باید بگوییم بله ، جراحی زیبایی و درمانی پلک ها به دلیل برداشت پوست اضافه و چربی ها ، سبب افزایش میدان دید زیبا جو می شود.

 • آیا می توان جراحی پلک را با روشی دیگر به صورت همزمان انجام داد؟

جراحی پلک در شهرکرد نه تنها در میان افراد به صورت جداگانه کاربرد دارد ، بلکه می توان از آن نیز به صورت همزمان با دیگر تکنیک های زیبایی نیز بهره برد. برای مثال بلفاروپلاستی همراه با لیفت ابرو با نخ از جمله مواردی هستند که در میان زیبا جویان بسیار پر طرفدار می باشد ، که نتیجه حاصل از آن بسیار رضایت بخش خواهد بود.