اتوپلاستی نوعی جراحی زیبایی گوش بوده که بر روی لاله گوش ها اعمال می شود . انجام این عمل زیبایی توسط  دکتر اکرم فریدنی ، بهترین جراح گوش شهرکرد ، که از مهارت بسیار بالایی در جراحی گوش نیز برخوردار هستند ، با هدف تغییر شکل ، حالت و اندازه گوش انجام می شود. برخی از افراد برای اصلاح ساختار غیر طبیعی و برخی دیگر به منظور برطرف کردن برجستگی گوش خود تمایل به انجام اتوپلاستی را نیز دارند. کسانی که دارای گوش های بسیار برجسته، بزرگتر یا کوچک تر از حد معمول هستند یا گوش های آنان به سبب آسیب دیدگی یا به طور مادرزادی ظاهری غیرمعمول دارند ، گزینه مناسبی برای انجام جراحی زیبایی گوش در شهرکرد می باشند . علاوه براین ممکن است فردی یک بار اتوپلاستی انجام داده باشد اما از نتیجه رضایت نداشته باشد، به همین دلیل مجدداً تصمیم می گیرد که جراحی انجام دهد. لازم به ذکر است که اتوپلاستی محل قرار گیری گوش ها را تغییر نمی دهد. سن مناسب برای انجام جراحی اتوپلاستی 5 سالگی به بعد است ؛ زیرا گوش به طور کامل رشد کرده است. شایان ذکر است که اتوپلاستی بر شنوایی تأثیری ندارد.

جراحی گوش

 

مزایای اتوپلاستی در شهرکرد

 • نوعی روش درمانی ایمن
 • افزایش اعتماد به نفس افراد
 • ایجاد چهره ای طبیعی و زیبا
 • اصلاح برآمدگی بیش از حد گوش
 • از دیگر مزایای جراحی گوش می توان به نتیجه ای ماندگار و دائمی آن نیز اشاره کرد

اقدامات پیش از جراحی اتوپلاستی

پیش از هر اقدامی ، باید به بهترین جراح گوش شهرکرد ، که تخصص بالایی در این زمینه دارد ، مراجعه کنید.

مرحله اول : بررسی سوابق پزشکی و بیماری فرد و داروهای مصرفی او

مرحله دوم : معاینه فیزیکی گوش به منظور تعیین روند و تکنیک درمانی قبل از جراحی گوش

مرحله سوم : بیان خواسته ها و هدف خود از انجام اتوپلاستی و شرح نتایج احتمالی جراحی از جانب پزشک

 تکنیک های انجام جراحی زیبایی گوش 

 • ایجاد برش پشت یا درون چین خوردگی گوش

تغییر بافت گوش که خارج کردن غضروف یا پوست اضافی ، چین و فرم دادن گوش با استفاده از بخیه جراحی گوش یا پیوند غضروف به گوش را شامل می شود.

 • بستن برش ها با بخیه

پس از ایجاد و تغییر موارد مورد نظر ، برش های ایجاد شده در اطراف گوش را پزشک با استفاده از بخیه های غیر جذبی می بندد.

چگونگی انجام جراحی اتوپلاستی در شهرکرد

بیهوشی: جراحی گوش در بسیاری از موارد و با توجه به نظر پزشک با استفاده از ماده بیهوشی انجام خواهد شد ، البته ممکن است که از بی حسی های موضعی نیز بکارگرفته شود.

برش گوش: با توجه به مشکلات و فرم نامناسب گوش ، برش های مورد نیاز در نواحی همچون لبه گوش و یا غضروف ها ایجاد خواهد شد . اما بهتر است بدانید که عمده این برش ها در قسمت پشتی گوش بیمار و یا چین های داخلی ایجاد خواهند شد تا در پایان محل آن ها مشخص نشود.

اصلاح فرم گوش: در صورت وجود مشکلات متعدد پزشک غضروف گوش بیمار را تغییر داده و به صورت نرمال و طبیعی اصلاح می کند و سپس پس از پایان کار برش های ایجاد شده را با استفاده از بخیه های مخصوص می بندد.

نکته: بخیه های مورد استفاده در اتوپلاستی ، در برش های داخلی از نوع جذبی بوده و در برش های خارجی از نوع غیر جذبی به کار گرفته می شود.

انواع اتوپلاستی در شهرکرد

برجسته سازی گوش: در برخی افراد ممکن است گوش رشد نکرده باشد و این افراد گوش های بسیار کوچکی نسبت به فرم صورت خود داشته باشند، که برای این منظور از جراحی گوش برای افزایش اندازه خارجی گوش های خود کمک می گیرند.

سنجاق کردن گوش: از این تکنیک برای افرادی که گوش های برجسته رو به جلو دارند، استفاده می شود و با استفاده از این تکنیک گوش ها را به سر نزدیک می کنند.

کاهش اندازه گوش: افرادی که گوش هایی بسیار بزرگ تر از حالت طبیعی دارند، معمولا به اختلال ماکروتیا مبتلا هستند که از روش جراحی با هدف کوچک کردن گوش استفاده می شود.

مراقبت های پس از جراحی گوش

بعد از اتمام اتوپلاستی در شهرکرد ، پزشک پانسمانی را بر روی گوش ها قرار می دهد . پانسمان گوش باید تمیز و خشک نگه داشته شود. همچنین در دوره ریکاوری موارد مربوط به مراقبت های بعد از جراحی گوش زیر را رعایت کنید :

 1. از لمس محل جراحی بعد از جراحی گوش خودداری کنید.
 2. توصیه می شود که بر روی کمر بخوابید ؛ بدین منظور که هنگام خواب به گوش ها فشار وارد نشود.
 3. سوزش، التهاب ، ورم ، کبودی و بی حس بودن گوش از اثرات جانبی پس از جراحی است که ممکن است در دوره ریکاوری با آن ها مواجه می شوید.
 4. پانسمان ها حدود یک هفته باید بر روی گوش ها باقی بمانند و پس از باز کردن آن ها به مدت 4 تا 6 هفته از هد بند استفاده کنید. از این هد بند هنگام خواب نیز می توانید استفاده کنید.

💭 اتوپلاستی در شهرکرد با دکتر اکرم فریدنی 

اتوپلاستی بدون جراحی چگونه انجام می شود؟

در این شیوه ، دکتر فریدنی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در شهرکرد ، برشی ایجاد نمی کند ؛ بلکه با استفاده از بخیه جراحی فرم گوش را تغییر می دهد و آن را به سر نزدیک می کند. این بخیه های مخصوص ، به گوش دوخته می شوند و برای همیشه در همان محل باقی می مانند. پس از دوره ریکاوری این بخیه ها قابل مشاهده و لمس نخواهند بود. نتیجه این گونه اتوپلاستی ثابت و همیشگی است. دوره ریکاوری جراحی گوش کوتاه است و پس از 1 الی 2 هفته فرد می تواند به فعالیت های روزانه خود مشغول شود. این فرایند حدود یک ساعت طول می کشد. اتوپلاستی بدون جراحی نیز با کبودی و تورم خفیفی همراه است. همچنین باید به این نکته توجه کرد که این شیوه اتوپلاستی برای درمان تمام ناهنجاری های ظاهری گوش گزینه مناسبی نیست.

 

جراحی گوش

 

در حین جراحی زیبایی گوش در شهر کرد چه اتفاقی می افتد ؟

جراحی گوش طبق هدف بیمار و نوع ترمیم متفاوت است و جراح طبق زخم و محل برش ، تکنیک خاصی را انتخاب می کند. برش می تواند در قسمت چین داخلی یا پشت گوش ایجاد شود. در حین برش غضروف های گوش قابل مشاهده می باشند. سپس بهترین جراح اتوپلاستی دکتر اکرم فریدنی در شهرکرد ، پوست اضافی و غضروف را بر می دارد و به گوش فرم مناسبی می دهد و در نهایت با استفاده از بخیه های جذبی محل برش داده شده را می بندد. به دلیل اینکه بخیه ها جذبی بوده و در نقاطی از گوش زده می شود که قابل مشاهده نیست بعد از جراحی اثر بخیه در برش چین یا پشت گوش پنهان می ماند. به طور معمول جراحی زیبایی گوش ممکن است تا 2 ساعت زمان ببرد.

عمل جراحی گوش شکسته

با استفاده از عمل اتوپلاستی می توان گوش شکسته را ترمیم نمود. به صورت کلی این جراحی برای اصلاح و ترمیم فرم گوش کاربرد دارد. حتی افرادی که به صورت مادرزادی ساختار گوش هایشان مشکلاتی مانند عدم تقارن دارد ، می توانند با جراحی زیبایی گوش ، این مشکل را برطرف کنند. شکستگی گوش نیز در ظاهر گوش ها تاثیر دارد ؛ بنابراین برای ترمیم و درمان آن باید از روش جراحی گوش کمک گرفت.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای جراحی هستند؟

شاید از خود بپرسید که آیا برای انجام جراحی زیبایی گوش در شهرکرد ، کاندید مناسبی هستید یا خیر ؟ در صورتی که جزو افراد زیر هستید انجام این متد زیبایی برای شما محدودیتی به همراه ندارد :

 • افرادی که گوش های بزرگ دارند.
 • در صورت عدم تقارن در هر دو گوش بیمار.
 • افرادی که سایز گوش های آن با با سایز صورت تناسب ندارد.
 • افرادی که از ناحیه گوش دچار شکستگی و آسیب شده اند.
 • افرادی که به صورت مادرزادی دچار نواقصی در ظاهر گوش ها هستند.

مناسب ترین سن برای انجام جراحی گوش در شهرکرد

بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی گوش بعد از 6 سالگی است ؛ زیرا در این سن رشد گوش ها تا 80 درصد کامل شده است. پیشنهاد می شود این جراحی در سنین پایین انجام شود تا فرد در سنین کودکی به دلیل ظاهر گوش ها مورد آزار قرار نگیرد و به اعتماد به نفس او صدمه ای وارد نشود. از طرفی این جراحی دوره نقاهت کوتاهی دارد و فرد درد و ناراحتی زیادی را تجربه نمی کند ؛ بنابراین به راحتی می توان عمل اتوپلاستی را بعد از 6 سالگی انجام داد.

مراحل و نحوه جراحی گوش ، دکتر اکرم فریدنی

 

دوره نقاهت افراد تحت جراحی گوش چگونه خواهد بود ؟

مدت زمان لازم جهت استراحت و گذراندن دوره نقاهت با توجه به مشکلات موجود در هر فردی متفاوت می باشد ؛ اما به طور کلی ، تمامی عوارض و علائم این پروسه در یک الی دو هفته بعد از اتوپلاستی بهبود می یابد . البته هر چه افراد به مراقبت های بعد از جراحی گوش توجه بیشتری داشته باشند روند بهبودی و افزایش می یاب د. همچنین پزشک معالج رعایت موارد زیر را توصیه می کند :

 • چند هفته پیش از عمل ، سیگار کشیدن را ترک کنید.
 • جراحی گوش یک پروسه سرپایی محسوب می شود.
 • گاهی اوقات از بی حسی موضعی و در موارد دیگر از بیهوشی عمومی استفاده می شود.
 • مدت زمان جراحی ، با توجه به میزان پیچیدگی آن حدود 1 تا 3 ساعت به طول می انجامد.

بررسی زمان مناسب استحمام بعد از اتوپلاستی در شهرکرد

یکی از ابهاماتی که در ذهن اکثر مراجعه کنندگان عمل زیبایی گوش در شهرکرد وجود دارد ، عدم اطلاع از زمان مناسب برای استحمام است . توصیه ما به شما این است که در شب قبل از جراحی ، حمام رفته تا در صورت نبود شرایط مناسب برای تمیز کردن بدنتان ، با مشکل مواجه نشوید . همچنین اطلاع از نکات زیر نیز می تواند مانع از بروز عوارض ناگوار در هنگام استحمام شود :

پرهیز از تماس گوش ها با آب : پس از گذشت 4 روز از اتوپلاستی می توانید دوش بگیرید ؛ اما تا قبل از آن باید از تماس گوش ها با آب خودداری کنید تا عفونت در محل جراحی ایجاد نشود.

پرهیز از استفاده از آب داغ : پس از برداشتن پانسمان ، حمام با آب داغ توصیه نمی ‌شود و بهتر است از آب گرم با دما ملایمی استفاده کنید.

خشک کردن گوش ها به طور کامل : بعد از استحمام ، گوش را با دقت خشک کنید و از دستمال نرم یا حوله استفاده کنید تا آسیبی به گوش وارد نشود . البته مراقب باشید که در حین انجام اینکار به گوش ها فشار وارد نکرده و باعث آسیب به بخیه ها نشوید .

استفاده از شامپو ملایم : برای شستن موها و گوش ، بهتر است از شامپو بچه استفاده کنید تا به گوش آسیبی وارد نشود.

این مراقبت ‌ها بهتر است تا زمان بهبودی کامل و پس از مشورت با پزشک معالج انجام شوند تا هرگونه عارضه بعد از جراحی از جمله عفونت و بد فرمی و غیره در محل جراحی ایجاد شود.

عوارض اتوپلاستی در شهر کرد چیست؟

باقی ماندن محل برش و زخم ها

در برخی موارد ممکن است در جراحی گوش محل برش خورده به صورت یک خط باقی بماند و یا به راحتی قابل مشاهده باشد ، البته پزشک با تجربه تمامی این برش ها را در محلی غیر قابل دید ایجاد کرده که بروز این عارضه در برخی موارد بسیار نادر رخ می دهد.

عدم تقارن میان هر دو گوش ها

اگر عدم تقارن و ناهماهنگی در گوش ها جزئی و بسیار ناچیز باشد این موضوع طبیعی بوده و جای هیچ نگرانی نمی باشد. زیرا طی این پروسه جراحی پزشک توجه بیشتری به مشکلات اساسی داشته و به درمان آن ها می پردازد.

بی حسی در پوست

در جراحی زیبایی گوش ، به هنگام جا به جایی گوش ها ممکن است احساس در پوست گوش و اطراف آن از بین برود ، گاهی اوقات ممکن است این عارضه نادر به دائمی در افراد باقی بماند.

اصلاح بیش از حد موقعیت گوش ها

در برخی مواقع و نداشتن تجربه کافی پزشک ، طی جراحی گوش به اصلاح بیش از حد گوش ها پرداخته که سبب ظاهری نا خوش آیند خواهد شد ، به گونه ای که گوش ها محکم در پشت سر زیبا جو بسته شده باشند.

هرگاه بیمار بعد از جراحی گوش با تب بالا و بیش از حد ، دردی طاقت فرسا و طولانی مواجه شد و یا التهابات و تورم اطراف گوش افزایش یافت و هنگامی که ترشحات غیری از داخل گوش بیمار خارج شد ، باید فورا به پزشک خود مراجعه کنند.

هزینه جراحی زیبایی گوش در شهرکرد چقدر است؟

تعیین کننده هزینه نهایی جراحی گوش توسط بهترین جراح گوش در شهرکرد مشخص خواهد شد . جراح با در نظر گرفتن برخی فاکتور های اساسی ، میزان مشکلات موجود ، حساسیت بالای کار و موارد متعدد دیگری در جلسات مشاوره و مراجعه حظوری هزینه ناشی از آن را به بیمار اطلاع خواهد داد.

پاسخ به پرسش های متداول در مورد جراحی گوش

 • عمل زیبایی گوش چه مدت طول می کشد ؟

این جراحی با توجه به تغییراتی که قرار است بر روی گوش صورت بگیرد ، ممکن است 1 الی 2 ساعت زمان ببرد.

 • آیا بعد از جراحی گوش جای بخیه ها باقی می ماند ؟

اتوپلاستی از مهم ترین جراحی های زیبایی است و لازم است ، جراح گوش خوب و ماهر در شهرکرد دکتر فریدنی در حین عمل گوش نهایت دقت را داشته باشد. برش های این جراحی بسیار کوچک بوده در پشت گوش ایجاد می شود و به دلیل تاشدگی پشت گوش ، اصلا قابل دیدن نیست.

 • آیا با جراحی زیبایی گوش می توان لاله گوش را کوچک کرد ؟

بله با این جراحی می توان سایز لاله گوش را نیز تغییر داد و کوچک تر نمود.

 • آیا می توان جراحی بینی و جراحی گوش را به صورت همزمان انجام داد ؟

بله در صورت تمایل می توانید جراحی زیبایی بینی را به صورت همزمان با جراحی زیبایی گوش انجام دهید.

 • آیا بعد از جراحی گوش نیاز به مراقبت خاصی می باشد ؟

بله توصیه می شود به منظور پیشگیری از عارضه و تسریع پروسه بهبودی ، مراقبت های لازم را انجام دهید.

 • آیا اتوپلاستی در شنوایی افراد تاثیر دارد ؟

خوب است بدانید که مکانیسم شنوایی انسان در گوش میانی و داخلی قرار دارد و عمل جراحی گوش بر روی ظاهر گوش انجام می شود ؛ بنابراین تاثیری در شنوایی افراد نخواهد داشت.

 • بخیه های جراحی زیبایی گوش چه زمانی کشیده می شوند ؟

در صورتی که از بخیه های جذبی استفاده شده باشد ، نیازی به کشیده شدن بخیه نیست اما در صورت استفاده از بخیه های غیر جذبی ، معمولا بعد از یک هفته با دستور پزشک باید برای کشیدن آن اقدام نمایید.

 • آیا جراحی گوش دردناک است ؟

اتوپلاستی یا جراحی گوش معمولا با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی در مراکز جراحی با بیمارستان ها به صورت سرپایی انجام می شود. بنابراین بیمار در انجام عمل، دردی را احساس نخواهد کرد و دچار ناراحتی نمی شود. انتخاب نوع بیهوشی بر اساس سابقه پزشکی و یا اضطراب بیمار انجام می شود.