جراحی بینی طبیعی یک اصطلاحی است که امروزه برای انجام جراحی بینی از آدم های مختلف می شنویم. یکی از رایج ترین درخواست هایی که که از پزشک خواسته می شود این جمله است : “می خواهم جراحی بینی من طبیعی به نظر برسد.” تا حالا از خودتان پرسیده اید چه چیزی باعث ایجاد یک بینی طبیعی می شود؟

جراحی بینی طبیعی

بزرگ‌ترین مشکل در درخواست بینی طبیعی، این است که طبیعی واژه ای کاملاً ذهنی است. هزاران مرد و زن زیبا با بینی های بسیار متنوع وجود دارند. وقتی به این نوع شکل بینی نگاه می کنید، احتمالا فکر می کنید که تقریباً همه آن ها طبیعی به نظر می رسند. اما این بینی ها نیز بسیار متفاوت می باشند. طبیعی از نظر شما، بهترین فرم بینی برای صورت تان است.

زیباجویان وقتی می خواهند عمل بینی ، طبیعی به نظر برسد واقعاً چه چیزی را می خواهند؟

مهم این است جراح ، رینوپلاستی را انجام دهد که برای آن فرد مناسب باشد. واقعاً هیچ چیزی وجود ندارد که بتوان آن را بهترین یا طبیعی ترین دماغ در جراحی های زیبایی بینی دانست. همه چیز در مورد داشتن بهترین نتایج جراحی بینی و طبیعی ترین ظاهر ، ارتباط مستقیمی با ذهنیت و ساختار اجزای صورت تان دارد.

مزایای جراحی بینی طبیعی

 • عوارض جانبی ، درد ، تورم و کبودی در جراحی بینی طبیعی کمتر است.
 • ظاهر بینی برای مدت طولانی حفظ می شود.
 • دوران نقاهت بعد از جراحی کوتاه تر است.
 • بینی در تناسب بیشتری با ظاهر کلی اجزای صورت قرار می گیرد.
 • شرایط تنفسی بیمار بهبود پیدا می کند.

چگونه طبیعی ترین عمل بینی را انجام دهید؟

اولین تصمیمی که می توانید برای به دست آوردن بهترین نتایج عمل بینی بگیرید، انتخاب جراح بینی مناسب است. این تصمیم را نمی توان تنها بر اساس مدرک، جوایز، سال ها تجربه اتخاذ کرد. در حالی که عواملی مانند تعداد عمل های زیبایی دماغ و مهارت عملی جراح می توانند شاخص های مهمی باشند. به یاد داشته باشید که جراحی زیبایی بینی به همان اندازه که در رینوپلاستی، علم یک پزشک مهم است، هنر جراح نیز در عمل دخیل است.

جراحی بینی طبیعی

چشم هنری جراح در عمل بینی طبیعی برای شما بسیار مهم است که ساختار بینی شما طبیعی به نظر برسد و از آن راضی باشید. انتخاب یک جراح با چشم هنری که با ترجیحات شما مطابقت داشته باشد، مستلزم دیدن گالری عکس های قبل و بعد جراح است.

زمانی که پزشک جراحی های بینی را انجام می دهد، اطمینان حاصل می کند که برای ایجاد یک پایه قوی و بادوام برای بهبود بینی شما، زمان می گذارد. این کار به ساختار بینی اجازه می دهد تا سال ها پس از جراحی، ظاهر مثبت و طبیعی خود را حفظ کند. عناصر یک عمل طبیعی بینی، دیدگاه هنری جراح با دیدگاه شما نسبت به بینی طبیعی یکی می باشد.

عمل بینی طبیعی به دو روش باز و بسته قابل انجام است.

عمل بینی طبیعی

برای درخواست جراحی بینی طبیعی بهتر است از پزشک بخواهید موارد زیر را در رینوپلاستی تان لحاظ کند:

ابعاد صورت

این اندازه ها طول و عرض صورت شما هستند. این اعداد به بحث در مورد جراحی زیبایی بینی کمک می کند زیرا اندازه بینی شما مهم نیست، مگر در رابطه با بقیه قسمت های صورت. به طور معمول وقتی به طول صورت خود نگاه می کنید، بینی باید یک سوم میانی صورت شما را بگیرد. وقتی به عرض صورت شما نگاه می کنیم، بینی به طور کلی یک پنجم وسط را پر می کند. به یاد داشته باشید که این ها گسترده ترین دستورالعمل ها هستند و طبیعی ترین جراحی بینی برای شما بر اساس جنسیت، قومیت، ویژگی های صورت، ترجیحات و عوامل دیگر متفاوت است.

روابط بینی و صورت

وقتی در مورد روابط درون صورت صحبت می کنیم، منظورمان در مورد عواملی مانند اندازه یک اجزای صورت نسبت به اندازه اجزای دیگر می باشد. همچنین در مورد زوایایی مانند زاویه پل بینی، زاویه بین بینی و لب، و برجستگی و چرخش نوک بینی مد نظر ما می باشد.

نکات ضروری در عمل بینی طبیعی

 • موقعیت نوک بینی
 • محل برش های ایجاد شده
 • نوع بخیه در محل برش
 • زاویه بین بینی و لب
 • فرم ظاهری سوراخ های بینی

 

جراحی بینی طبیعی

چه افرادی می توانند جراحی بینی طبیعی انجام دهند؟

همه ی افرادی که دوره ی بلوغ شان به اتمام رسیده می توانند انجام دهند. اما خانم هایی که به تازگی زایمان انجام داده اند ، کسانی که مشکل قلبی و عروقی دارند،اشخاصی که قبلا رینوپلاستی انجام داده اند و افرادی که مشکل انعقاد خون دارند نمی تواند جراحی بینی طبیعی انجام دهند.

در عمل بینی طبیعی ؛ پزشک در تلاش است که فقط نقایص بینی را برطرف نماید و حتی الامکان اندازه طبیعی بینی زیباجو حفظ شود، در این نوع از جراحی ، تغییراتی که جهت اصلاح بینی صورت می گیرد کمتر می باشد تا بتوان تناسب طبیعی تری به چهره فرد بخشید.

ویژگی های بینی طبیعی چه می باشد ؟

در این نوع جراحی سوراخ های بینی اندازه ای طبیعی دارند و بیش از حد کوچک نمی شوند. همچنین قوس بینی کم است و زاویه بین لب بالا و بینی زیاد نمی باشد. قبل از انجام جراحی بینی طبیعی لازم است صورت بیمار ارزیابی شود تا بینی متناسب با چهره فرد جراحی شود. عمل طبیعی در زنان امروزه در حال افزایش است و آقایان بیشترین متقاضی برای جراحی بینی به فرم طبیعی هستند ؛ زیرا حفظ ظاهر طبیعی بینی در چهره مردان بسیار مهم است و این جراحی باید به گونه ای انجام شود تا جذابیت های مردانه آن ها حفظ شود و بهبود پیدا کند.

اهداف اصلی در عمل بینی طبیعی

 1. غضروف بینی متناسب با آناتومی طبیعی بینی فرم دهی می شود.
 2. بافت غضروف بینی حفظ می شود و از عدم تقارن سوراخ های بینی جلوگیری خواهد شد.
 3. پیوند بینی در نوک بینی تا حد امکان به حداقل می رسد تا از تیز شدن نوک بینی پیشگیری شود.
 4. از بالا بردن نوک بینی و سربالا شدن بینی جلوگیری می شود.
 5. فاصله مناسب و طبیعی بین لب ها و بینی ایجاد می شود.
 6. برآمدگی و یا قوز بینی برطرف خواهد شد.
 7. افتادگی نوک بینی اصلاح می شود.
 8. مشکلات تنفسی بیمار برطرف خواهد شد.
 9. در صورتی که بیمار انحراف بینی داشته باشد تیغه سپتوم اصلاح می شود.