جراحی بینی در شهرکرد یک پروسه زیبایی است که طی آن اندازه یا فرم بینی تغییر می کند. هدف از این تغییر می تواند قرینه سازی اعضای صورت و زیباتر کردن ظاهر و در ادامه بالابردن اعتماد به نفس باشد. جراحی زیبایی بینی می تواند با هدف بهسازی عملکرد بینی و اصلاح اختلالات تنفسی نیز انجام شود. دکتر اکرم فریدنی ، بهترین جراح بینی شهر کرد و از جمله بهترین متخصصان گوش و حلق و بینی و جراح صورت و بینی می باشد ، که می توانید نمونه های جراحی ایشان را در قسمت گالری سایت ، مشاهده نمایید. تغییر سایز و زاویه بینی ، اصلاح قوز و تغییر شکل دادن نوک و سوراخ های بینی از جمله تغییراتی هستند که بر روی بینی اعمال می شوند.

 

 

انواع بینی

نوع بینی بیمار می تواند بر پروسه رینوپلاستی اثر گذار باشد. در بینی های استخوانی بافت زیر جلدی و پوست نازک تر ، و قسمت غضروفی و استخوانی قوی تر هستند. افرادی که بینی آن ها استخوانی است می توانند رینوپلاستی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی انجام دهند. بینی گوشتی پهن ، دارای پوست ضخیم و چرب و ناحیه غضروفی بینی ضعیف است. معمولاً نوک این دسته از بینی ها شکل نامطلوبی دارند و سوراخ های بینی پهن هستند. افرادی که بینی آن ها گوشتی است بهتر است فرم جراحی شان معمولی و طبیعی باشد. لازم به ذکر است که در حال حاضر تکنیک های جراحی بینی در شهرکرد بسیار پیشرفته هستند؛ بنابراین در هر صورت ، یک جراح متخصص و ماهر بینی دکتر فریدنی می تواند دماغ شما را به بهترین شکل ممکن و مطابق با خواسته های شما جراحی کند.

انواع روش های جراحی بینی در شهرکرد

عمل بینی به روش باز

از شایع ترین و پر کاربرد ترین نوع جراحی بینی، می توان به تکنیک باز اشاره کرد. در این نوع جراحی، پزشک دسترسی کامل را به تمامی نقاط مختلف بینی بیمار داشته و می تواند تغییرات لازم  را به راحتی برطرف کند. در این تکنیک از جراحی به روش باز ابتدا پزشک، ناحیه بین دو سوراخ بینی ( کلوملا ) را برش داده و پوسته بینی را بالا می کشد.

عمل بینی به روش بسته

در پروسه جراحی بینی در شهرکرد به روش بسته، برشی بسیار کوچک در داخل حفره های بینی ایجاد می شود، اما پزشک دسترسی آسانی به تمام نقاط مختلف بینی را نخواهد داشت. از جمله مزایای جراحی به روش بسته می توان به مشخص نشدن بخیه و محل برش اشاره کرد که در انجام تغییرات جزئی در بینی بسیار استفاده می شود.

جراحی بینی ترمیمی بینی

برخی افراد پس از عمل بینی خود و با گذشتن دوره نقاهت خود، متوجه وجود برخی مشکلات در تنفس، عدم تقارن در دو سوراخ های بینی و غیره ، می شوند. در این مواقع با مراجعه به پزشک و در صورت نیاز بیمار به ترمیم ، ناچار به جراحی مجدد ( جراحی ثانویه) خواهد شد.

👃🏻 سه هفته بعد از جراحی زیبایی بینی با دکتر اکرم فریدنی در شهرکرد

 

اقدامات ضروری قبل از انجام عمل بینی

 • حتما شب قبل از جراحی بینیدر شهرکرد دوش بگیرید.
 • از مصرف داروهای موثر در ضد انعقاد خون خودداری کنید.
 • توصیه می شود به مدت 8 ساعت قبل از عمل ناشتا باشید.
 • روز قبل از عمل به مقدار کافی آب بنوشید و از پر خوری پرهیز کنید.
 • دو هفته قبل از جراحی از مصرف سیگار و دخانیات، هر نوع نوشیدنی حاوی الکل بپرهیزید کنید.
 • حتما پزشک خود را در صورت داشتن هر نوع بیماری خاص و استفاده از داروهای خاص در جریان بگذارید.

مدت زمان پروسه جراحی بینی در شهرکرد

زمان متوسط جراحی حدود یک تا دو ساعت در نظر گرفته می شود اما به فاکتورهایی مانند دشواری فرایند و دیگر پروسه های درحال انجام و حتی گاهی اوقات به نوع بینی و خواسته های بیمار نیز می تواند بستگی داشته باشد.

پروسه مرحله به مرحله عمل بینی

بیهوشی: توجه داشته باشید که فرایند عمل زیبایی بینی با استفاده از ماده بیهوشی آغاز شده ، تا زیبا جو طی جراحی دردی را احساس نکند و جراح بینی خوب و ماهر دکتر اکرم فریدنی تمرکز کافی را در اعمال تغییرات لازم داشته باشد.

برش: همانطور که می دانید جراحی بینی در شهرکرد با استفاده از دو تکنیک باز یا بسته انجام خواهد شد. بنابراین با در نظر گرفتن صلاح دید پزشک یکی از این دو تکنیک برای ایجاد برش انتخاب خواهند شد. البته در اکثر مواقع به علت نیاز به دسترسی کافی به ساختار داخلی از تکنیک باز استفاده خواهد شد.

شکل دهی ساختار استخوانی بینی: از مهم ترین مرحله های رینوپلاستی آغاز فرایند اصلاحات است. در این مرحله پزشک ابتدا اختلالات تنفسی را برطرف کرده و پس از آن تغییرات در اندازه بینی ، تقارن میان هر دو حفره بینی و انحراف استخوان و موارد دیگر ایجاد می کند حتی در برخی مواقع ممکن است در این مرحله و در مواقع مورد نیاز نیز پیوند استخوانی صورت گیرد تا ساختار بینی تقویت شود.

بخیه و بستن برش ها : بعد از اتمام جراحی و پایان اعمال اصلاحات برش های ایجاد شده در ساختار داخلی بینی با استفاده از بخیه های جذبی بسته شده و برش های خارجی توسط بخیه هایی که نیاز به کشیده شدن دارند بسته خواهند شد.

نکته: بخیه های غیر جذبی با گذشت بازه زمانی 7 الی ده روز نیاز است تا توسط جراح بینی کشیده شود.

بکارگیری از اسپلینت و گچ بینی: ممکن است در برخی مواقع جراح بینی به منظور حفظ و تثبیت ساختار بینی زیبا جو از ابزار هایی همچون اسپلینت و گچ بینی استفاده کند ، البته این دسته از ابزار ها کارایی دیگری نیز خواهند داشت که با گذشت هفت الی ده روز در دوره نقاهت جهت برداشت آن ها باید به پزشک مراجعه شود.

 

جراحی بینی - دکتر فریدنی

 

دوره ریکاوری عمل دماغ

 • رسیدن به نتیجه و شکل نهایی بینی حدود یک سال زمان می برد.
 • تا چند روز پس از جراحی بینی در شهرکرد ممکن است شاهد خونریزی از بینی باشید. قرار دادن پد قطره ای مخصوص در زیر بینی ، باعث جذب خون می شود.
 • رینوپلاستی ممکن است ناحیه اطراف چشم ها را تحت تاثیر قرار دهد و همچنین ممکن است برای چندین هفته بی حسی ، ورم یا تغییر رنگ در اطراف پلک وجود داشته باشد. با قرار دادن کمپرس یخ می توانید میزان تورم را کاهش دهید.

تفاوت جراحی بینی در شهرکرد در مردان و زنان

 • زنان تمایل دارند تا بینی آن ها کوچک و کمی رو به بالا باشد.
 • مردان تمایل دارند تا بینی آن ها قوی و خوش بنیه و شیب آن سمت پایین باشد.
 • بهترین جراح بینی شهرکرد دکتر اکرم فریدنی باید نسبت به تکنیک های متفاوت اگاهی کامل کسب کند تا از موفقیت پروسه جراحی مطمئن شود.
 • اکثر داوطلبان جراحی زیبایی بینی زنان هستند؛ اما به این معنا نیست که این پروسه تنها منحصر به آنان است. مردان نیز می توانند جراحی بینی در شهرکرد انجام دهند.

مزایای رینوپلاستی

 • تنفس راحت
 • خواب راحت در شب
 • افزایش اعتماد به نفس و رضایت از چهره خود

چگونه یک جراح ماهر و متخصص انتخاب کنیم

 • تجارب و مهارت او را ارزیابی کنید.
 • با بیمارهای قبلی او صحبت کنید.
 • نحوه ارتباط او با بیمار را در نظر بگیرید.
 • بررسی کنید که مدرک او دارای مجوز باشد.
 • عکس های قبل و بعد مربوط به جراحی بینی در شهرکرد ، انجام شده توسط جراح را مشاهده کنید.

کاندیدهای مناسب برای انجام رینوپلاستی

به طورکلی اکثر افراد می توانند جراحی بینی در شهرکرد انجام دهند؛ اما از دید جراح ها برخی از آنان گزینه های ایده آل و مناسب تری برای جراحی به حساب می آیند. ویژگی های یک کاندید مناسب عبارتند از:

 • افرادی که اولویت آنان بهبود بخشیدن عملکرد بینی است و صرفاً برای زیبایی رینوپلاستی انجام نمی دهند.
 • افرادی که دوره رشد بینی آن ها کامل شده و به سن مناسب جراحی رسیده باشند. این سن برای دختران 15 سالگی و برای پسران در سنین بالاتر است.
 • افرادی که تقاضاهای منطقی و معقول دارند و همچنین به توصیه ها و پیشنهاد های بهترین دکتر بینی شهرکرد ، گوش می دهند و یک تصمیم عاقلانه می گیرند.

عوارض احتمالی رینوپلاستی

دکتر اکرم فریدنی در این رابطه بیان می کنند ، رینوپلاستی هم مانند هر جراحی دیگر ممکن است عوارضی در پی داشته باشد؛ اما این عوارض موقتی هستند و درصورت پیروی از دستورالعمل ارائه شده توسط پزشک ، این مشکلات احتمالی به حداقل می رسند. خونریزی ، جراحت ، ورم ، درد و کبودی از عارضه های احتمالی پس از جراحی هستند.

مراحل آماده سازی جراحی بینی در شهرکرد

 • نخستین گام انتخاب بهترین جراح بینی در شهرکرد دکتر فریدنی استکه مهارت و توانایی بالایی در این زمینه دارد. در جلسه مشاوره خواسته های خود را از انجام این جراحی بیان کنید.
 • جراح مربوطه سوابق پزشکی شما را بررسی می کند. در صورت مصرف دارو یا درگیر بودن با بیماری خاص ، حتما پزشک را از آن مسئله مطلع سازید.
 • پزشک با انجام معاینات بدنی و بررسی دقیق بینی شما تغییرات احتمالی را مشخص می کند. همچنین او از بینی شما عکسبرداری کرده و از آن ها در هنگام جراحی بینی استفاده می کند.

چسب بینی و تاثیرات فوق العاده آن در روند بهبودی بعد از رینوپلاستی

ثابت نگه داشتن ساختار بینی: ممکن است در صورت عدم استفاده از چسب های مخصوص بینی به هنگام استراحت و خوابیدن ، بد فرمی استخوان و جوش خوردن نادرست غضروف بینی رخ دهد. به همین منظور برای جلوگیری از انحراف استخوان بینی می توانید از این دسته چسب های کاربردی استفاده کنید.

هشدار و اطلاع دادن به اطرافیان: این ابزار اطرافیان شما را اگاه می سازد ، که از هل داد و یا وارد کردن ضربه به بینی و رفتار هایی که به بینی شما آسیب وارد می کند خودداری کنند. در واقع چسب بینی به عنوان یک هشدار دهنده در روز های ابتدایی عمل می کند.

فرم گیری بهتر بینی:  فرم گیری و حفظ ظاهر ساختار کلی بینی که طی جراحی بینی در شهرکرد تغییر کرده است می شود. همچنین این چسب از افتادگی نوک بینی افراد در دوره نقاهت جلوگیری خواهد کرد ، به همین علت به افراد با بینی گوشتی بسیار توصیه می شود.

آیا میدانید بینی شما گوشتی است یا استخوانی ؟

بینی به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می شود ، برای آن که بدانید بینی شما از کدام نوع است با ما همراه باشید تا با ویژگی های این دو نوع از بینی آشنا شوید و در یابید که بینی شما استخوانی است یا گوشتی.

بینی گوشتی : اگر شما نیز بینی با ساختار گوشتی دارید ، باید بدانید که ساختار استخوانی ضعیف همراه با پوستی ضخیم نیز خواهید داشت ، که چربی زیر پوست نیز بسیار مشاهده خواهد شد. ضخامت پوست بینی نیز به میزان چربی موجود بر زیر پوست بستگی دارد ، که این گونه سنجیده می شود. همچنین سوراخ بینی این دسته افراد بزرگ بوده و طی جراحی بینی نیازمند پیوند غضروفی می باشند ، تا استحکام کافی در ساختار بینی ایجاد شود.

بینی استخوانی : بر خلاف بینی های گوشتی ، بینی های استخوانی ساختاری محکم دارند و چربی موجود در زیر پوست به قدری کم است که این دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای عمل بینی فانتزی ، نیمه فانتزی و حتی طبیعی شناخته می شوند. از ویژگی های بارزه این نوع بینی ها می توان به قوز بر روی پل بینی ، کشیدگی بسیار زیاد بدنه بینی نیز اشاره کرد.

 

جراحی بینی - دکتر فریدنی

 

مراقبت های پس از جراحی بینی در شهرکرد

توصیه های دکتر فریدنی ، جراح خوب بینی در شهرکرد :

مراقبت های بعد از جراحی بینی بسیار حائز اهمیت هستند. پس از جراحی بهتر است تا مدتی موارد زیر را رعایت کنید :

 • از مصرف آسپرین و ایبوپروفن بپرهیزید زیرا بعد از جراحی بینی در شهرکرد سبب افزایش خونریزی می شود.
 • تا یک سال از کرم ضد آفتاب استفاده کنید؛ به این دلیل که از آفتاب سوختگی و تغییر رنگ بینی جلوگیری می کند.
 • برای مدتی هرگونه فعالیت فیزیکی را که ممکن است به بینی شما آسیب وارد کند ، محدود کنید.
 • تا چندین هفته پس از عمل ، با استفاده از هیدروژن پراکسید و پماد آنتی باکتریال و یا پدهای قطره ای مخصوص ، بینی خود را تمیز کنید؛ این روند به بهبود جراحت های بینی نیز کمک می کند.
 • از ماسک های مخصوص صورت استفاده کنید؛ این ماسک ها صدمه دیدن بینی را کاهش می دهند و به شکل گیری بهتر آن کمک می کنند.

چه سنی برای عمل بینی مناسب است؟

افراد در هر سنی می توانند برای جراحی بینی در شهرکرد خود به پزشک اقدام کنند. اما به توصیه جراح بینی، بهتر است تا پایان دوره بلوغ و رشد کامل آن صبر کرد و بعد برای جراحی آماده شوند. زیرا در صورت انجام عمل رینوپلاستی  قبل از سن بلوغ سبب بازگشت و عدم رضایت فرد از ساختار کلی بینی خواهد شد.

تغذیه بعد از جراحی بینی

 • نوشیدن آب روزانه به میزان 2.2 لیتر از دهیدراته شدن بدن جلوگیری می کند.
 • مصرف آبمیوه های طبیعی نظیر آب اناناس و کرفس می تواند باعث تسریع در فرآیند بهبودی شود.
 • بعد از اینکه عمل زیبایی بینی را انجام دادید ، باید غذاهای نرم مانند سوپ را استفاده کنید. زیرا جویدن ممکن است برایتان آزار دهنده باشد بعد از چند روز می توانید برنامه غذایی معمولی را آغاز کنید. به طور کلی استفاده از یک برنامه غذایی سرشار از پروتئین و مواد گیاهی نظیر سبزیجات و میوه ها می تواند بعد از جراحی بینی در شهرکرد برایتان بسیار مفید باشد.
 • از مصرف غداهای چرب نظیر فست فود ها خودداری کنید ومصرف سدیم را به جهت پایین آوردن تورم بسیار کاهش دهید.
 • خوردن غذاهای فلفلی و تند نیز پس ازعمل برایتان مضر می باشد.

بهداشت دهان و دندان ها بعد از عمل بینی

بعد از جراحی بینی در شهرکرد قادر مسواک زدن به طور معمولی نمی باشید و باید مسواکی نرم را به اهستگی بر روی دندان هایتان بکشید. سعی کنید این کار را بسیار آرام ولی با دقت انجام دهید تا سلامت دندان هایتان نیز به خطر نیافتد. استفاده از عینک و لنزهای طبی بهتر است تا 2 ماه بعد از جراحی عینک روی بینی تان قرار ندهید. در صورتی که چشمهایتان ضعیف است ، لنزهای طبی می توانند گزینه بهتری باشند.

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن دارای عوارض بسیاری می باشد و همچنین می تواند در روند بهبودی تان اخلال ایجاد کند. در صورتی که تصمیم به جراحی بینی در شهرکرد گرفتید ، باید بدانید که دو هفته پیش از جراحی و 14 روز پس از ان مصرف سیگار ممنوع می باشد.
چسب زدن به بینی بعد از عمل بینی
بعد از اینکه پزشک گچ یا آتل را خارج می کند برای ثابت نگه داشتن بینی ، جلوگیری از کبودی و تورم به بینی تان چسب خواهد زد.با توجه به اینکه بینی استخوانی یا گوشتی دارید باید مدت زمانی را که دکتر بینی خوب ، برایتان تعیین خواهد کرد را به بینی چسب بزنید. بهتر است طریقه صحیح چسب زدن به بینی را آموزش دیده و به درستی انجام دهید.

تزریق کورتون به بینی

گاهی اوقات بعد از جراحی بینی در شهرکرد های گوشتی تورم بعد از گذشت زمانی طولانی نیز کاهش نمی یابد. در این حالت افراد باید به پزشک مراجعه کنند تا برایشان کورتون تزریق کند و با اینکار میزان تورم را کاهش دهد.

فعالیت ها

انجام ورزش هایی که نیازمند تحرک زیاد می باشند ، مانند ایروبیک را بهتر است به مدت 6 ماه به تاخیر بیاندازید.
از فعالیت هایی نظیر شنا ،حضور در جکوزی و سونا به مدت دوماه خودداری کنید.

🩺 جراحی زیبایی بینی در شهر کرد ، دکتر اکرم فریدنی 

ورزش بعد از عمل رینوپلاستی

با توجه به نظر جراح بینی خوب و ماهر دکتر اکرم فریدنی ، در هفت الی 10 روز ابتدایی بعد از جراحی زیبایی بینی ، بهتر است زیبا جو به مقدار کافی استراحت کند و از انجام هر گونه فعالیت های ورزشی پر تنش در این بازه سبب که سبب ایجاد تغییرات در بینی شده و می تواند تورم و التهاب را افزایش دهد بپرهیزد. اما به مرور زمان و بهبود علائم همراه با عوارض جانبی می توانند ، در مدت زمان هایی کوتاه و در مسافت های بسیار کم بدون آن که سر خود را بسیار خم کنند پیاده روی کنند. با گذر از یک الی دو ماه از نقاهت بعد از پروسه جراحی بینی در شهرکرد ، زیبا جویان می توانند با توجه به نظر پزشک معالج خود فعالیت های تخصصی و ورزشی خود را به آرامی و با دقت بسیار بالایی آغاز کنند.

چند وقت بعد از عمل می توان به پهلو خوابید؟

بعد از رینوپلاستی ، توصیه می شود بمنظور محافظت از چارچوب بینی ، برای مدتی از خوابیدن به پهلو بعد از جراحی بینی اجتناب کنید. بهتر است برای مدت زمان توصیه شده توسط جراح ، به پشت بخوابید تا ورم ، با سرعت بیشتری کاهش یافته و دوره بهبود با کیفیت بهتری سپری شود. خوابیدن به پشت معمولاً لازم است در طول چند هفته اول بعد از جراحی دنبال شود تا فشار روی بینی کم شده و بینی از قرار گرفتن در معرض آسیب هایی از قبیل افتادن به روی صورت به روی زمین در زمان خواب ، مصون بماند.

هزینه عمل رینوپلاستی

معمولا هزینه جراحی بینی در شهرکرد شامل هزینه هایی نظیر دستمزد جراح ، هزینه کلینیک یا بیمارستان مورد نظر ، هزینه داروهای بیهوشی و داروهای مورد نیاز بعد از عمل می شود. برای دانستن این موضوع باید از پزشک خود در جلسه مشاوره در مورد حدود قیمت ها سوال کنید.

چگونگی شست و شوی بینی بعد از جراحی

خونریزی و خارج شدن ترشحات از بینی بعد از جراحی رینوپلاستی امری طبیعی و شایع می باشد ، تمامی این موارد در دوره نقاهت سبب انسداد حفره های بینی و عدم تنفس زیبا جویان خواهد شد ، به همین منظور جراح توصیه می کند تا افراد با شست و شوی بینی برای بهبود تنفس خود تلاش کنند.

پماد پولیسپورین : می توانید با گذشت چند روز از رینوپلاستی و بعد از برداشت ابزار هایی همچون گچ بینی ، دماغ خود را با آب اکسیژنه ضد عفونی کنید ، البته بهتر است در این مواقع از پماد هایی همچون پولیسپورین نیز بکار گرفته شود . این پماد ها از عفونت و زخم ها و همچنین برش های ایجاد شده جلوگیری کرده و سبب خارج شده لخته های خونی از حفره های داخلی می شود.

نرمال سالین : با گذشته یک بازه زمانی مشخص از جراحی بینی در شهرکرد ، افراد می توانند با استفاده از نرمال سالین بینی خود را شست و شو دهند. نحوه شست و شو با استفاده از این محلول به گونه ای است که فرد باید توسط یک سرنگ ، محلول را به گونه که داخل بینی بریزد که تمامی ترشحات ، خون و بخیه های باقی مانده از داخل حفره ی دیگر بینی خارج شود.

نقش پوست در نتیجه عمل بینی

بدون شک ، پوست و ویژگی های آن نقش مهمی را در جراحی بینی و نتیجه آن ایفا می کند. ضخامت ، حالت ارتجاعی و کیفیت کلی پوست می تواند نحوه نمایش تغییرات ایجاد شده بینی در طول جراحی در بینی را تحت تاثیر قرار دهد. پوست های نازک تر با خاصیت ارتجاعی بیشتر ، به شکلی بهتر با تغییرات ایجاد شده در چارچوب بینی در طول جراحی ، سازگار می شوند و در نتیجه کانتوری بهتر را در بینی خلق می کنند. برعکس ، پوست های ضخیم با خاصیت ارتجاعی کم ، دستیابی به یک نتیجه و شکل و فرم مطلوب در بینی را با چالش بیشتری روبرو می کند. به همین جهت ، جراح بینی ، با لحاظ نمودن این مورد ، در صورت نیاز ، در طول فرایند جراحی ، تکنیک هایی را به کار می گیرد تا کیفیت پوست را به سطحی ایده ال رسانده و نتیجه مطلوبی را از عمل ، ارائه دهد.

سه هفته بعد از جراحی بینی در شهر کرد با پوست نازک

 

بارداری قبل یا بعد از عمل بینی؟

در دوران بارداری استفاده از داروهای بیهوشی برای انجام رینوپلاستی ، با خطرات خاصی همراه است که می‌ تواند بر سلامت مادر و جنین تأثیر بگذارد . برخی از تأثیرات این داروها بر جنین عبارتند از :

کاهش فشار خون جنین : بعضی از داروهای بیهوشی می‌ توانند باعث کاهش فشار خون جنین شوند که این می‌ تواند باعث کاهش فرآیند اکسیژن رسانی و مواد غذایی به جنین شود.

کاهش ضربان قلب جنین : برخی از داروهای بیهوشی می توانند باعث کاهش ضربان قلب جنین شوند که این ممکن است برای جنین خطرناک باشد.

افزایش خطر اختلالات تنفسی در جنین : داروهای بیهوشی می ‌توانند با اختلال در فرآیند اکسیژن رسانی از خون مادر به جنین ، فرآیند تنفسی را برای فرزند مشکل کرده که این عامل به مشکلات تنفسی بعد از تولد منجر شوند.

اثرات جانبی بر سلامت مادر : استفاده از داروهای بیهوشی ممکن است باعث افزایش خطر مربوط به تهوع و استفراغ در مادر شود.

اثرات بر رشد و توسعه جنین : برخی از داروهای بیهوشی ممکن است بر رشد و توسعه جنین تأثیر منفی داشته باشند.

تأثیر بر عملکرد قلب مادر : بعضی از داروهای بیهوشی ممکن است باعث کاهش فعالیت قلبی مادر شوند ، که این می‌ تواند به طور مستقیم یا غیرمستقیم باعث کاهش ضربان قلب جنین نیز بشود.

تأثیر بر تنظیمات هورمونی : داروهای بیهوشی ممکن است تأثیراتی بر هورمون های بدن مادر داشته باشد که این به هم ریختگی ها خواه ناخواه بر سلامت جنین تاثیر منفی خواهد گذاشت .

با توجه به موارد گفته شده ، تصمیم گیری در خصوص باردار شدن قبل یا بعد از جراحی بینی در شهر کرد ، یک تصمیم کاملاً شخصی است و به الویت های فردی شما وابسته است ؛ اما بهتر است بدانید که هر دو فرایند بارداری و عمل بینی ، فرایند های بسیار حساسی هستند که به آمادگی کامل بدن نیاز دارند . پس بهتر است زمان بندی را کاملاً مد نظر قرار دهید تا این دو فرایند ، تداخلی با هم پیدا نکرده و عوارضی را در پی نداشته باشند . علاوه بر این باید بدانید که در اغلب موارد پزشک اجازه انجام این پروسه زیبایی را در دوران بارداری به مادر نمی دهد ؛ بنابراین برای انجام جراحی بینی اصرار نکنید و به تصمیمات پزشک خود اعتماد کنید .

پروسه رینوپلاستی چقدر زمان خواهد برد ؟

قطعا شما نیز برای تان سوال پیش خواهد آمد که چه مدت در اتاق عمل خواهید بود ؟ باید بدانید که پروسه جراحی بینی در هر فردی با دیگری متفاوت است ، با توجه به ان که نوع بینی و روش های مورد استفاده در این مواقع نیز متفاوت است زمان آن نیز متغیر خواهد بود. اما به طور کلی و روند طبیعی افراد حدود 2 الی 3 ساعت در اتاق عمل تحت جراحی زیبایی بینی قرار خواهند گرفت. برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید در جلسات مشاوره زمان جراحی بینی خود را از جراح خود سوال کنید.

جراحی بینی در شهرکرد - دکتر اکرم فریدنی

سوالات متداول در مورد جراحی بینی در شهرکرد

 • بینی گوشتی چه مشخصاتی دارد ؟

بینی که دارای غضروف و اسکلت ضعیف به همراه پوست ضخیمی باشد را بینی گوشتی در نظر می گیرند. همچنین غدد چربی در این نوع بینی زیاد است.

 • بینی استخوانی چه مشخصاتی دارد ؟

به بینی که دارای پوست نازک ، غضروف و اسکلت محکم باشد ، بینی استخوانی می گویند.

 • آیا جراحی بینی در شهرکرد درد دارد ؟

این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ؛ بنابراین در حین عمل بیمار دردی را احساس نمی کند. بعد از جراحی ممکن است برخی افراد کمی درد داشته باشند که برای تسکین آن می توانند از مسکن هایی که تجویز می شود ، استفاده کنند.

 • شست و شوی بینی بعد از جراحی چه اهمیتی دارد ؟

شست و شوی مرتب بینی با استفاده از سرم های شست و شو و یا استفاده از قطره و اسپری سدیم کلراید ، از ایجاد عفونت در داخل حفره بینی بعد از جراحی بینی در شهرکرد پیشگیری می کند. البته باید دقت کنید ، هرگز در هنگام تمیز کردن بینی فین نکنید و یا از فرو بردن هر گونه شی به داخل بینی پرهیز کنید.

 • بعد از جراحی بینی ، تا چه مدت نیاز است تامپون داخل بینی بماند ؟

در برخی موارد ممکن است نیازی به گذاشتن تامپون نباشد اما در حالت عادی بعد از گذشت 2 الی 3 روز نیاز است بیمار به پزشک مراجعه کند تا تامپون از داخل بینی برداشته شود. زمان برداشتن تامپون توسط پزشک به بیمار اعلام می شود.

 • بعد از برداشتن تامپون باز هم مشکل تنفسی وجود دارد ؟

بیشتر افراد ممکن است به دلیل تورم در بینی حدود 1 الی 2 هفته بعد از جراحی بینی در شهرکرد ، تنفس از راه بینی برای آن ها سخت باشد. با کاهش تورم مشکل تنفسی به صورت کامل برطرف می شود.

 • با تورم بعد از جراحی بینی چه باید کرد ؟

میزان تورم بینی در همه افراد یکسان نیست ، در صورتی که پوست بینی ضخیم باشد ، تورم تا 18 ماه ادامه دارد. البته لازم به ذکر است که تورم شدید بعد از 1 ماه از بین می رود. در طول این دوره توصیه های بعد از عمل بینی را جدی بگرید و تغذیه سالمی داشته باشید. مصرف نمک و فلفل تورم بینی را افزایش می دهد.

 • آیا کوچک کردن بینی گوشتی با لیزر نتایج بهتری دارد ؟

خیر ، جراحی بینی در شهرکرد های گوشتی و کوچک کردن بینی نه تنها نتایج خوبی ندارد ، بلکه موجب عوارض پوستی در پوست بینی و نواحی اطراف آن می شود.

 • امکان بازگشت بینی به حالت اولیه وجود دارد ؟

دکتر فریدنی ، بهترین جراح بینی شهرکرد در این رابطه توضیحاتی را بیان کرده اند که به شرح زیر است :

در خصوص بینی های گوشتی همیشه این نگرانی وجود دارد که بینی بعد از مدتی به حالت اولیه خود باز گردد. در حالی که امروزه جراحی بینی با تکنیک های خاصی انجام می شود و غضروف های بینی را تقویت می کنند. همین عامل از بازگشت مجدد بینی به فرم اولیه جلوگیری می کند. همچنین رعایت مراقبت ها و چسب زدن به صورت مداوم و استفاده از کورتون در صورت لزوم از جمله عواملی است که از بازگشت بینی گوشتی به فرم اولیه جلوگیری می کند.

 • آیا هر نوع بینی را می توان به روش فانتزی جراحی کرد؟

به طور کلی جراحی بینی در شهرکرد فانتزی برای افرادی با بینی های گوشتی توصیه نمی شود. جراحی به این روش رضایت بخش و دارای نتیجه ای مطلوب نمی باشد.