جراح بینی ، پزشکی است که در زمینه زیبا سازی، ترمیم و بهبود عملکرد بینی تخصص دارد. علاوه بر جراحی بینی با هدف زیبایی، جراحان بینی همچون دکتر اکرم فریدنی ، جراح بینی شهر کرد ، رینوپلاستی به منظور ترمیم و بهبود بخشیدن به عملکرد آن ، رینوپلاستی را انجام می دهد.

جراح بینی

جراح بینی برای انجام رینوپلاستی مواردی همچون مدل بینی، معایب آن، هدف از انجام جراحی، جنسیت فرد و خواسته های آن را مد نظر قرار می دهد. یک جراح بینی می تواند اختلالات و ناهنجاری هایی مانند بزرگی بیش از حد سوراخ های بینی، عدم تقارن یا آسیب های وارد شده به ظاهر بینی که زیبایی آن را از بین برده اند، برطرف سازد. در این نوع رینوپلاستی ، جراح و بیمار پیش از جراحی با یکدیگر به گفت وگو و مشورت می پردازند. همچنین پزشک بینی فرد مراجعه کننده را معاینه کرده و فرد خواسته های خود از انجام رینوپلاستی را بیان می کند.

در این رابطه باید افزود:

جراح با انجام جراحی ترمیمی (بازسازی) بینی، می تواند نواقص و ناهنجاری های مادرزادی را اصلاح کند و عملکرد تنفس و حس بویایی را بهبود بخشد. همچنین برای بینی های شکسته نیز این نوع جراحی استفاده می شود. جراح می تواند در صورت لزوم در طول عمل ترمیمی ، نواقص ظاهری بینی را برطرف سازد و آن را زیباتر کند. اما هدف اصلی جراح در رینوپلاستی ترمیمی ، اصلاح مشکلات فیزیکی و عملکردی بینی است. جراح بینی در بیمارستان ها و کلینیک هایی که عمل های زیبایی را ارائه می دهند، مشغول به کار می شود. جراح هایی که رینوپلاستی ترمیمی انجام می دهند باید در هر زمان آماده خدمت باشند؛ زیرا ممکن است بیماری اورژانسی به مرکز درمانی مراجعه کند و نیاز به جراحی داشته باشد. پیش از اقدام برای انجام جراحی بینی، در مورد انتخاب جراح بینی خود باید اطمینان حاصل فرمایید. جراح متخصص باید با تجربه، با اعتبار، کاملاً آموزش دیده و مدرک آن دارای مجوز باشد. همچنین تکنیک های به کار گرفته شده توسط ایشان به روز بوده و نسبت به عملکرد خود مسئولیت پذیر باشد.

ویژگی های اساسی یک جراح بینی خوب

جراح باید در زمینه جراحی بینی متخصص بوده و چندین سال تجربه داشته باشد. توصیه می شود برای انجام جراحی بینی حتما به جراح متخصص بینی مراجعه کنید زیرا او سال ها در این زمینه تجربه کسب کرده است. انتخاب یک جراح ماهر و با تجربه، احتمال وقوع عوارض پس از جراحی را به حداقل می رساند و راهنمایی های لازم را به فرد ارائه می دهد.

جراح دارای تکنیک های جامع و به روز باشد:

جراح برای انجام رینوپلاستی با درصد بسیار پایینی از خطا، به یک تکنیک دقیق و جامع نیاز دارد. مهارت مطلوب با کسب تجربه بدست می آید.

در انجام جراحی ترمیمی تخصص داشته باشد:

انجام رینوپلاستی ترمیمی مهارت و تبحر ویژه ای را می طلبد؛ بنابراین انتخاب جراحی که به انجام این نوع رینوپلاستی تسلط دارد می تواند شما را از موفقیت عمل مطمئن کند.

نسبت به دانش زیبا شناسی آگاهی لازم را داشته باشد:

با مشاهده عکس های پیش و پس از عمل جراح، می توان تا حدودی به میزان دانش زیبا شناسی او پی برد. اگر در تمام عکس ها تمام بینی ها به یک صورت جراحی شده و مشابه یکدیگر باشند، پیشنهاد می شود که برای انجام رینوپلاستی به ایشان مراجعه نکنید.

جراح بینی

جراح باید با بیمار صادق باشد:

جراح بینی باید نظر خود را صادقانه بیان کند و صرفاً برای جلب رضایت با نظرات بیمار موافقت نکند. او باید فرد را از نتیجه اصلی و حقیقی جراحی آگاه سازد.

باید نسبت به آناتومی بینی زنان و مردان آگاهی داشته باشد:

به دلیل اینکه آناتومی و ساختار بینی زنان و مردان تا حدودی با یکدیگر متفاوت هستند و همچنین خواسته های زنان و مردان از انجام رینوپلاستی یکسان نیست، جراح باید با آگاهی کامل از هر دو مدل بینی، رینوپلاستی را انجام دهد تا به نتایج مطلوب دست پیدا کند.

مهم ترین معیار برای انتخاب جراح بینی چه می باشد ؟

 • میزان تخصص و مهارت های جراح
 • داشتن پرسنل و تیم بیهوشی با اخلاق و تجهیزات پیشرفته
 • صبور در پاسخگویی به سوالات مراجعه کنندگان
 • اولویت داشتن سلامت بیمار در هنگام جراحی
 • دلسوز و مهربان نسبت به بیمار و دارای اخلاق حرفه ای
 • احساس مسئولیت در مقابل بیمار
 • سوابق بالا در زمینه جراحی بینی
 • رضایت اکثر مراجعه کنندگان از جراحی بینی

روش انتخاب بهترین جراح بینی در شهر مورد نظر چه می باشد؟

از اولین و مهم ترین اقدامات سرچ کردن و تحقیق در موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی می باشد. می توانید با مراجعه به سایت ها یا صفحات شبکه های مجازی آن ها مثل اینستاگرام یا گالری تصاویر سایت ، نمونه های جراحی پزشکان را مشاهده نمایید. هم چنین لازم است ابتدا فرم و نوع بینی خود را بشناسید و سپس جراحی که در زمینه جراحی نوع بینی شما تخصص دارد را پیدا کنید. بعد از انتخاب تقریبی جراح مورد نظر لازم است حتما در مورد سوابق کاری و مهارت های پزشک مورد نظر نیز تحقیق و بررسی هایی انجام شود. در صورتی که تعداد جراحی های موفق بسیاری داشت و دارای مدرک معتبر در زمینه جراحی های زیبایی و گوش و حلق و بینی بود، می توانید به او اعتماد کنید.

بعد از این مراحل می توانید به صورت حضوری به مطب مراجعه کنید و از نزدیک با بیمارانی که با پزشک مورد نظر شما جراحی داشته اند، صحبت کنید و از نزدیک نتایج عمل جراح را بررسی نمایید. در صورتی که مراجعه کنندگان زیادی از پزشک رضایت داشتند می توانید در انتخاب خود به اطمینان برسید. با مراجعه حضوری می توانید با پزشک خود مشورت کنید. در جلسه مشاوره لازم است تمام سوالات خود را از جراح زیبایی بینی بپرسید و انتظارات و توقع خود را از جراحی زیبایی بینی بیان کنید. در این زمان پزشک معاینه های لازم را انجام می دهد و شما را برای رسیدن به نتیجه مطلوب راهنمایی می کند. در صورتی که با پزشک اتفاق نظر داشتید و اخلاق پزشکی او را تایید نمودید می توانید برای جراحی بینی اقدام کنید تا به نتیجه مطلوبی بعد از جراحی بینی برسید.

نمونه کار فوق العاده دکتر فریدنی ، بهترین جراح بینی در شهر کرد

اگر در انتخاب جراح بینی دقت لازم و کافی را نداشته باشیم چه نتیجه ای در پی خواهد داشت ؟

در صورتی که در مورد پزشک و مدارک و سوابق کاری او تحقیق و بررسی های لازم را انجام ندهید ، ممکن است با مشکلاتی بعد از جراحی مواجه شوید از جمله:

 • ممکن است دچار اختلالات و مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی شوید.
 • ممکن است در خواب با کمبود نفس یا آپنه خواب مواجه شوید.
 • بعد از جراحی دچار سردردهای طولانی و مداوم شوید.
 • بافت و غضروف های بینی دچار صدمه و آسیب دیدگی شوند.
 • سوراخ ها بینی به صورت غیر قرینه باشند.
 • بینی تناسبات صورت همخوانی نداشته باشد یا خیلی کوچک شده باشد و یا بیش از اندازه سربالا باشد.
 • کوچک کردن بیش از اندازه سوراخ های بینی و تنفس صدا دار در بیماران بعد از جراحی بینی
 • عفونت های پوستی یا ایجاد حفره در بافت بینی
 • چسبندگی بینی
 • از دست دادن حس بویایی

موارد فوق از جمله عوارض عدم انتخاب یک جراح بینی خوب می باشند.