جراح بینی ، پزشکی است که در زمینه زیبا سازی، ترمیم و بهبود عملکرد بینی تخصص دارد. علاوه بر جراحی بینی با هدف زیبایی، جراحان بینی همچون دکتر اکرم فریدنی ، جراح بینی شهر کرد رینوپلاستی به منظور ترمیم و بهبود بخشیدن به عملکرد آن ، رینوپلاستی را انجام می دهد.

جراح بینی

جراح بینی برای انجام رینوپلاستی مواردی همچون مدل بینی، معایب آن، هدف از انجام جراحی، جنسیت فرد و خواسته های آن را مد نظر قرار می دهد.

یک جراح بینی می تواند اختلالات و ناهنجاری هایی مانند بزرگی بیش از حد سوراخ های بینی، عدم تقارن یا آسیب های وارد شده به ظاهر بینی که زیبایی آن را از بین برده اند، برطرف سازد.

در این نوع رینوپلاستی ، جراح و بیمار پیش از جراحی با یکدیگر به گفت وگو و مشورت می پردازند. همچنین پزشک بینی فرد مراجعه کننده را معاینه کرده و فرد خواسته های خود از انجام رینوپلاستی را بیان می کند.

در این رابطه باید افزود:

جراح با انجام جراحی ترمیمی (بازسازی) بینی، می تواند نواقص و ناهنجاری های مادرزادی را اصلاح کند و عملکرد تنفس و حس بویایی را بهبود بخشد. همچنین برای بینی های شکسته نیز این نوع جراحی استفاده می شود.

جراح می تواند در صورت لزوم در طول عمل ترمیمی ، نواقص ظاهری بینی را برطرف سازد و آن را زیباتر کند. اما هدف اصلی جراح در رینوپلاستی ترمیمی ، اصلاح مشکلات فیزیکی و عملکردی بینی است.

جراح بینی در بیمارستان ها و کلینیک هایی که عمل های زیبایی را ارائه می دهند، مشغول به کار می شود. جراح هایی که رینوپلاستی ترمیمی انجام می دهند باید در هر زمان آماده خدمت باشند؛ زیرا ممکن است بیماری اورژانسی به مرکز درمانی مراجعه کند و نیاز به جراحی داشته باشد.

پیش از اقدام برای انجام جراحی بینی، در مورد انتخاب جراح بینی خود باید اطمینان حاصل فرمایید. جراح متخصص باید با تجربه، با اعتبار، کاملاً آموزش دیده و مدرک آن دارای مجوز باشد. همچنین تکنیک های به کار گرفته شده توسط ایشان به روز بوده و نسبت به عملکرد خود مسئولیت پذیر باشد.

ویژگی های اساسی یک جراح بینی خوب

جراح باید در زمینه جراحی بینی متخصص بوده و چندین سال تجربه داشته باشد. توصیه می شود برای انجام جراحی بینی حتما به جراح متخصص بینی مراجعه کنید زیرا او سال ها در این زمینه تجربه کسب کرده است.

انتخاب یک جراح ماهر و با تجربه، احتمال وقوع عوارض پس از جراحی را به حداقل می رساند و راهنمایی های لازم را به فرد ارائه می دهد.

جراح دارای تکنیک های جامع و به روز باشد:

جراح برای انجام رینوپلاستی با درصد بسیار پایینی از خطا، به یک تکنیک دقیق و جامع نیاز دارد. مهارت مطلوب با کسب تجربه بدست می آید.

در انجام جراحی ترمیمی تخصص داشته باشد:

انجام رینوپلاستی ترمیمی مهارت و تبحر ویژه ای را می طلبد؛ بنابراین انتخاب جراحی که به انجام این نوع رینوپلاستی تسلط دارد می تواند شما را از موفقیت عمل مطمئن کند.

نسبت به دانش زیبا شناسی آگاهی لازم را داشته باشد:

با مشاهده عکس های پیش و پس از عمل جراح، می توان تا حدودی به میزان دانش زیبا شناسی او پی برد. اگر در تمام عکس ها تمام بینی ها به یک صورت جراحی شده و مشابه یکدیگر باشند، پیشنهاد می شود که برای انجام رینوپلاستی به ایشان مراجعه نکنید.

جراح بینی

جراح باید با بیمار صادق باشد:

جراح بینی باید نظر خود را صادقانه بیان کند و صرفاً برای جلب رضایت با نظرات بیمار موافقت نکند. او باید فرد را از نتیجه اصلی و حقیقی جراحی آگاه سازد.

باید نسبت به آناتومی بینی زنان و مردان آگاهی داشته باشد:

به دلیل اینکه آناتومی و ساختار بینی زنان و مردان تا حدودی با یکدیگر متفاوت هستند و همچنین خواسته های زنان و مردان از انجام رینوپلاستی یکسان نیست، جراح باید با آگاهی کامل از هر دو مدل بینی، رینوپلاستی را انجام دهد تا به نتایج مطلوب دست پیدا کند.